Siti sam sebe izbacio iz trke za titulu: Tadić briljantno asistirao u pobedi Sautemptona! (VIDEO)

Premijer liga, 30. kolo

Srbin nastavlja sa dobrim partijama, nastavlja se agonija "građana"
Objavljeno: 19:37h

Fudbaleri Mančester sitija nisu uspeli da vežu drugu pobedu u 30. kolu Premijer lige, pošto su danas igrali bez golova u gostima sa Noričom.

Siti je u prošlom kolu pobedio posle tri uzastopna poraza, ali se remijem udaljio od borbe za titulu.
Ekipa trenera Manuela Pelegrinija iz 29 utakmica ima 51 bod, devet manje od vodećeg Lestera. Norič je i dalje u zoni ispadanja, na 18. mestu sa 25 bodova. Mnogo zanimljivije bilo je na utakmici između Bornmuta i Svonsija u kojoj je viđeno pet golova. Gosti su poveli preko Maksa Gradela u 37. minutu, a samo dva minuta kasnije rezultat poravnava Berou. Domaćin sjajno otvara drugo poluvreme preko Džošue Kinga koji trese mrežu Lukasa Fabijanskog u 62. minutu. Izjednačenje "labudovima donosi Gilfi Sigurdson u 62. minutu maestralnim pogotkom. Tri boda i gotovo siguran opstanak domaćoj ekipi donosi Kuk u 78. minutu - 3:2. Dušan Tadić je ponovo bio zapažen u dresu Sautemptona, ovaj put na neszgodnom gostovanju u Stouku. "Sveci" su odigrali furiozno prvo poluvreme i već posle pola sata igre vodili sa 2:0, a strelac oba pogotka je bio Gracijano Pele. Kod drugog gola je asistent upravo bio naš internacionalac. Rezultati, 30. kolo: Subota: Norič – Mančester siti 0:0 Stouk – Sautempton 1:2 (Arnautović 52 - Pele 11, 30) Bornmut – Svonsi 3:2 (Gradel 37, King 50, Kuk 78 - Barou 39, Sigurdson 62) Nedelja: Aston Vila – Totenhem Ponedeljak: Lester – Njukasl Ostali mečevi odloženi su zbog FA Kupa.