BEJL I LUKA NA KVADRAT SPASILI REAL PORAZA: Tragični poraz Dmitrovića od Atletika golom u poslednjem minutu!
Luka Jović i Geret Bejl slave gol Reala, Foto: EPA/Juan Carlos Cardenas

Primera, 3. kolo

Velšanin je postigao dva pogotka i pokazao da Zidan ne sme da ga otpisuje

Objavljeno: 23:57h

Geret Bejl, koji je tokom leta bio otpisan i van svih planova Zinedina Zidana, sada je bio spasilac Reala i sačuvao Madriđane poraza protiv Viljareala.

"Kraljevski klub" je odigrao 2:2 protiv "žute podmornice" iako je dva puta na meču gubio.

Uz Velšanina najzaslužniji za golove su dvojica Luka (naš Jović i hrvatski Modrić).

Nakon što je Viljareal poveo golom Morena u 12. minutu, Srbin je majstorskim potezom u 45. minutu, petom dodao loptu Karvahalu a ovaj je prosledio do samog Bejla koji ju je ćušnuo u mrežu.

Ipak, uprkos napadima Madriđana na startu drugog poluvremena, opet domaćin prvi stiže do pogotka i prednosti, ovog puta preko Gomeza u 74. minutu.

U međuvremenu je Luku Jovića na terenu zamenio Modrić, a hrvatski internacionalac je dodao lopštu do Bejla, pa je Velšanin namestio nogu i odapeo loptu u mrežu "žute podmornice".

A Atletiko Madrid je ostao na čelu tabele Primere zahvaljujući golu u 90. minutu protiv Eibara, čime je stigao do pobede 3:2.

Klub iz Madrida nije imao lak zadatak posle "otpisanog" Eibara i pobedu je morao da traži posle velikog zaostatka od dva gola. Već u 17. minutu bilo je 2:0 za goste, a strelci su bili Čarls i Arbilja.

Skupo plaćeni Žoao Feliks je uspeo da smanji prednost gostiju u 27. minutu.

Tim Dijega Simeona napadao je celo drugo poluvreme, a do izjednačenja je došao u 52. minutu preko Vitola. Šanse su se ređale, ali gola nije bilo, pa je izgledalo kao da će Eibar napraviti iznenađenje.

Međutim, Atletiko je uspeo da dođe do pobede. Mrežu Eibar zatresao je Tomas u 90. minutu za veliko slavlje na stadionu "Vanda Metropolitano".

Valjalo bi pomenuti da je ponovo odlično branio mrežu Eibara golman Srbije Marko Dmitrović.

Primera, 3. kolo: Nedelja: Valensija – Majorka 2:0 (Pareho 43p,57p) Atletiko Madrid – Eibar 3:2 (Feliks 27, Vitolo 52, Tomas 90 - Čarls 7, Arbilja 17) Espanjol – Granada 0:3 (Puertas 13, Fernandes 68, Aziz 74) Viljareal – Real Madrid 2:2 (Moreno 12, Gomez 74 - Bejl 45, 86)

Subota Osasuna – Barselona 2:2 Levante – Valjadolid 2:0 Hetafe – Alaves 1:1 Betis – Leganes 2:1

Petak Sevilja – Selta 1:1 Bilbao – Real Sosijedad 2:0