SPEKTAKL U PREMIJER LIGI: Lester i Čelsi odigrali sjajan meč - Drogba u telu Ridigera spasio Plavce! Liverpul lagan

Premijer liga, 25. kolo

Kao da je duh napadača iz Obale Slonovače ušao u štopera Čelsija

Fudbaleri Lestera i Čelsija odigrali su danas nerešeno 2:2, u derbi meču 25. kola Premijer lige.

Lester je treći na tabeli Premijer lige sa 49 bodova, dok je Čelsi četvrti sa osam bodova manje.

U prvih 45 minuta nije bilo golova da bi na početku drugog poluvremena, u 46. minutu, Antonio Ridiger doneo prednost Čelsiju.

Lester je. medjutim, vrlo brzo preokrenuo rezultat. Prvo je Harvi Barns izjednačio u 54. minutu, a potom je deset minuta kasnije vodjstvo Lesteru doneo Ben Čilvel.

Konačnih 2:2 postavio je Ridiger u 71. minutu.

Fudbaleri Lestera u narednom kolu gostuju Vulverhemptonu, dok će Čelsi dočekati Mančester junajted.

Fudbaleri Liverpula pobedili su Sautempton sa 4:0, u 25. kolu Premijer lige Engleske.

Sada ima 73 boda, čak 22 više uz utakmicu više od drugoplasiranog Mančester sitija.

Šefild je sa 1:0 u gostima pobedio Kristal Palas i prestigao Mančester junajted na mestu koje vodi u Ligu Evropa.

Peti je sa 36 bodova, dva više od Junajteda, koji će protiv Vulverhemptona imati priliku da vrati tu poziciju.

Mnogo zanimljivija borba je za opstanak.

Norič, koji je igrao 0:0 sa Njukaslom je ubedljivo poslednji, dok su iznad sa 24 boda Vest Hem i sa 23 Votford.

Vest Hem je igrao 3:3 sa Brajtonom i tako propustio priliku da izadje iz zone ispadanja.

Votford je propustio veliku priliku pošto je imao dva gola prednosti nad Evertonom, ali je ekipa trenera Karla Ančelotija preokrenula.

Pobedonosni gol za Everton dao je Tio Volkot u 90. minutu u trenucima dok je ta ekipa imala igrača manje.

Iznad zone ispadanja su Aston Vila sa 25 i Bornmut i Brajton sa po 26 bodova.

Premijer liga, 25. kolo:

subota:

Lester – Čelsi 2:2 (0:0) Barns 54, Čilvel 64 - Ridiger 46, 71 Bornmut – Aston Vila 2:1 (2:0) Biling 37, Ake 44 - Samata 70 Liverpul – Sautempton 4:0 Okslejd-Čemberlejn 47, Henderson 60, Salah 72, 90 Kristal Palas – Šefild j. 0:1 (0:0) Guaita 49ag. Njukasl – Norič 0:0 Votford – Everton 2:3 (2:2) Masina 10, Perejra 42 - Mina 45+1, 45+4, Volkot 90 Vest Hem – Brajton 3:3 (2:0) Diop 30, Snodgras 45, 57 - Ogbona 47ag., Gros 75, Marej 79 18.30 Mančester j. – Vulverhempton