MOLINA DAO JEDAN OD NAJLEPŠIH GOLOVA U SEZONI! Hetafe želi Ligu šampiona, Atletiko prekinuo crni niz!
Hetafe - Valensija, Foto: EPA/Juanjo Martin

Primera, 23. kolo

Hetafe je vezao četiri pobede i treći je na tabeli španskog prvenstva sa 42 boda

Fudbaleri Hetafea pobedili su danas Valensiju sa 3:0, u 23. kolu španske Primere.

Hetafe je vezao četiri pobede i treći je na tabeli španskog prvenstva sa 42 boda. Valensija ima 37 bodova i na petoj je poziciji.

Dva gola je dao Horhe Molina u 58. i 67. minutu (na ovaj posebno obratite pažnju), dok je jedan pogodak u 88. postigao Haime Mata.

Novi fudbaler Valensije Alesandro Florenci dobio je crveni karton u 78. minutu.

Srpski fudbalski reprezentativac Nemanja Maksimović igrao je 92 minuta za Hetafe, izmenjen je u nadoknadi vremena.

U trećem meču dana Valjadolid i Viljareal su podelili bodove rezultatom 1:1.

Poslednja utakmica dana protekla je u znaku Anhela Koree, koji je u 6. minutu doneo pobedu Atletiko Madridu rezultatom 1:0 (1:0) nad Granadom i tako poslao Jorgandžije na četvrto mesto, bar na jedan dan, ono koje vodi u Ligu šampiona naredne sezone, svega tri boda iza Hetafea.

Primera, 23. kolo:

Petak

Alaves – Eibar 2:1 (0:0) (Perez 46, Burke 66 – Oreljana 83)

Levante – Leganes 2:0 (2:0) (Ročina 20, Rodžer 28)

Hetafe – Valensija 3:0 (0:0) (Molina 58, 67, Mata 88)

Valjadolid – Viljareal 1:1 (1:0) (Alkaraz 15 - Moreno 54)

Atletiko Madrid – Granada 1:0 (1:0) (Korea 6)

12:00 Espanjol – Majorka 14:00 Sosijedad – Atletik Bilbao 16:00 Osasuna – Real 18:30 Selta – Sevilja 21:00 Betis – Barselona