Buši ih ko stigne: Ovo je najlošija odbrana Partizana od osnivanja Superlige!

Porozna defanziva

Fudbaleri Partizana su već posle 13 odigranih kola primili 17 golova
Objavljeno: 21:39h

Fudbaleri Radnika iz Surdulice odigrali su u sredu nerešeno - 2:2 sa Partizanom kod kuće u 13. kolu Superlige Srbije. Šampion države vodio je sa 2:0, ali je Radnik golovima u drugom poluvremenu izjednačio i tako osvojio svoj 10. bod u sezoni. Partizanov krah za 15 minuta: Šampion ispustio 2:0 u Surdulici! (VIDEO) Crno-beli su tako ostali na jednoj pobedi u poslednjih šest utakmica Superlige i sada su na četvrtom mestu tabele sa 21 bodom (gol razlikom 27:17), 11 manje od lidera Crvene zvezde, koji ima meč manje. Drugoplasirani Borac ima 24, a treći Javor 22, ali i meč manje.

Bez obzira na to što su crno-beli na svoje prvo gostovanje u Surdulici došli sa prilično izmenjenim sastavom, pošto u timu nije bilo Andrije Živkovića, Abubakara Oumarua, Gregora Balažica i Fabrisija Dornelasa, ono što odmah upada u oči je da je ovo najlošija odbrana Partizana u istoriji Superlige! Školski: Ovo su kontre kojima je Radnik bacio na kolena igrače Partizana! (VIDEO) Naime, aktuelni prvak je do sada primio 17 golova, što mu se u prošlosti nije događalo nakon ovoliko odigranih kola, od osnivanja Superlige Srbije 2006. godine. Kada se napravi kratka analiza, zanimljivo je da je u prethodne dve sezone, na ukupno 60 mečeva, Partizan izgubio samo četiri duela, a sada je isto toliko uspeo posle samo 13 kola. Ovako izgleda retrospektiva koliko su golova crno-beli primali u sezonama od starta Superlige Srbije. Sezona 2006/07 - 20 golova.