ZA MIR U HUMSKOJ: Partizan savladao AZ Alkmar i pobedio u Ligi Evrope posle šest godina! (FOTO) (VIDEO)

crno - beli u ligi evrope

Izabranici Zorana Milinkovića izdigli su se posle poraza u "večitom derbiju" i uspešno startovali u evropskom takmičenju trijumfom od 3:1 nad holandskim timom. Junak pobede je Abubakar Oumaru koji je postigao dva pogotka za crno-bele
Objavljeno: 14:36h
Čekali su navijači Partizana šest godina na pobedu u grupnoj fazi nekog evropskog takmičenja i dočekali je. Crno-beli su u prvom kolu grupe L Lige Evrope na svom stadionu savladali AZ Alkmar rezultatom 3:2
Uprkos dosta nekvalitetnom fudbalu u prvih 45. minuta videli smo čak tri gola u prvom poluvremenu. Partizan je rano došao do vođstva posle samo 600 sekundi igre, kada je odličan centaršut Živkovića, iskoristio Oumaru.
MILINKOVIĆ: Zbog natpisa u novinama, porodica mi je pretrpela svašta! Makar me poštujte, ako me ne volite!
Holanđani su do izjednačenja došli iz jedine prave prilike, kada je Van der Linden iskoristio smušenost odbrane crno-belih i u 36. minutu
. Ipak, samo četiri minuta kasnije srpski klub je ponovo poveo. Odličnu akciju Partizana, ponovo je završio Oumaru posle centaršuta Vulićevića. Živković u ratu sa medijima, Babović pričao o odnosu sa navijačima! Nastavak utakmice doneo je još mirniji tempo utakmice i manjak uzbuđenja. Alkmar je pokušavao da stigne do novog izjednačenja, ali bezuspešno. Posao im je otežao i Huperts, koji je zbog dva žuta kartona napustio teren u 78. minutu, a Andrija Živković u 89. minutu overio pobedu kluba iz Humske. Da, ipak sve ne bude mirno do poslednjeg trenutka, pobrinuo se Henrikse, koji je postavio konačan rezultat 3:2.
Crno-beli narednu utakmicu igraju 1. oktobra protiv Augsburga u Nemačkoj. Stadion: Gledalaca:
Sudija: Strelci: Partizan: AZ Alkmar:
Liga Evrope 1. kolo, grupa L: Partizan - AZ Alkmar 3:2 Oumaru 10, 40, Živković 89 - Van der Liden 35, Henriksen 90) Atletik Bilbao - Augzburg 2:1 3, 3 0 0 TOK UTAKMICE Utakmica je završena. 90. minut - GOOOOOLLLLL!!! AZ smanuje rezultat preko Henriksena. 89. minut - GOOOOOOOLLLLL!!! Sjajnu kontru Partizana i odličan pas Ilića rutinski je završio Andrija Živković. 83. minut - 78. minut - Crveni karton dobija AZ, tačnije Huperts drugi žuti. Crno-belima je posao maksimalno olakšan da stignu do tri boda.
70. minut -
62. minut -
Počelo je drugo poluvreme.
Kraj prvog poluvremena 40. minut - GOOOOOOLLLL!!! Partizan ponovo vodi i ponovo je strelac Abubakar. Veoma lepa akcija crno-belih!
33. minut - GOOOOOLLLLL!!! Holanđani dolaze do izjednačenja preko Van der Lindena. Neverovatno smušeno je reagovala odbrana Partizana.
23. minut -
10. minut - GOOOOOOOLLLLL!!! Crno-beli vode sa 1:0!!! Strelac je Abubakar, koji je sjajno skočio i udario loptu glavom posle odličnog kornera Živkovića.