Preokret Barselone na krilima Urugvajca: Het-trik Suareza na dan kada je debitovao za Katalonce! (VIDEO)

Rafal Urugvajca

Barselona je u svojim redovima imala raspoloženog Luisa Suareza, koji je postigao tri gola
Objavljeno: 23:21h

Fudbaleri Barselone pobedili su na "Nou Kampu" Eibar sa 3:1, u utakmici devetog kola španske Primere. Duel bolje su otvorili gosti, pošto su golom Borhe Bastona poveli već u desetom minutu. Šta je Suarez hteo da poruči Mesiju poklonom koji mu je poslao? (FOTO) Međutim, Barselona je u svojim redovima imala raspoloženog Luisa Suareza, koji je postigao tri gola, u 21, 48. i 85. minutu, i tako doneo svojoj ekipi sva tri boda. Urugvajac je inače na današnji dan pre tačno godinu dana debitovao za Katalonce. Do sada je postigao 38 golova, uz 26 asistencija! Barselona je, posle devet odigranih kola, druga na tabeli Primere sa 21 bodom, koliko ima i prvoplasirani Real Madrid, dok je Eibar sedmi sa 13 bodova. Real Sosijedad je ranije u gostima slavio protiv Levantea sa 4:0, dok su Las Palmas i Viljareal odigrali meč bez pobednika i bez golova. Primera, 9. kolo Petak: Rajo Valjakano - Espanjol 3:0 (Trashoras 36 pen, Gera 76, 78) Subota: Selta - Real Madrid 1:3 (Nolito 85 - Ronaldo 8, Danilo 23, Marselo 90+5) Granada - Betis 1:1 (Folker 3 - Kastro 40.p) Sevilja - Hetafe 5:0 (Gameiro 35, 45, 60. p, Banega 50. p., Konopljanka 81. p) Malaga - Deportivo 2:0 (Tigaduin 62, Karlos 85) Nedelja: Levante - Real Sosijedad 0:4 (Vela 8, 84 - Agireče 35, Iljaramendi 82) Las Palmas - Viljareal 0:0 Barselona - Eibar 3:1 (Suarez 21, 48, 85 - Baston 10) Atletiko Madrid - Valensija 2:1 (Martinez 32, Fereira 40 - Paco 72) Ponedeljak: Atletik Bilbao - Hihon 20.30