ATLETIKO MINEIRO PRVAK BRAZILA POSLE TAČNO 50 GODINA: Halk sa 18 golova vodio crno-bele do druge titule u istoriji!

dva kola pre kraja

Za titulu je najzaslužniji trener Kuka koji se vratio u klub posle istorijskog trijumfa u Kopa Libertadoresu 2013.

Fudbaleri Atletiko Mineira osigurali su titulu šampiona Brazila pobedom nad Baijom rezultatom 3:2 (0:0).

Tako su tri kola pre kraja matematički pobegli svim pratiocima na tabeli i postali prvaci posle tačno 50 godina.

Sjajan meč na stadionu "Fontenova" stao je u poslednjih pola sata, pošto je prvi gol pao tek u 62. minutu kada je Luis Otavio doveo Baiju u vođstvo.

Četiri minuta kasnije golom Žilberta bilo je 2:0, ali tada kreće veliki preokret Mineira.

Za samo pet minuta postigli su gosti tri gola, a prvi, po svom običaju, Halk iz penala u 73. minutu.

Minut kasnije iz igre je pogodio i Keno, da bi veliku radost i titulu doneo isti igrač drugim golom u 77. minutu.