PARTIZAN UTIŠAO MORAČU! Budućnost ostala bez šanse za prvo mesto posle regularnog dela! (VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice Budućnost - Partizan, Foto: ABA Liga/Budućnost VOLI

ABA LIGA, 22. kolo

Kompletan tok meča mogli ste pratiti uživo na našem portalu

Objavljeno: 21:29h

Košarkaši Partizana pobedili su u Podgorici Budućnost 80:72 u 22. kolu regionalne ABA lige.

Najbolji kod Partizana bili su Aleksa Avramović sa 13 poena i osam skokova i Zek Ledej sa 12 poena i devet skokova. Jam Madar je zabeležio 13 poena, četiri asistencije, tri skoka i tri ukradene lopte, a Kevin Panter se zaustavio na 13 poena i tri asistencija, a Balša Koprivica na 10 poena i pet skokova.

KK Budućnost, KK Partizan

Kod Budućnosti bolji od ostalih bili su Kendrik Peri sa 16 i Džastin Kobs sa 15 poena. Marko Jakodić Kuridža je zabeležio 11, a Vili Rid 10 poena.

U narednom kolu, Partizan će dočekati Igokeu, dok će Budućnost gostovati Studentskom centru.

40' KRAJ UTAKMICE!!!!!!!! Tim Željka Obradovića uspeo je prvi put od marta 2014. godine da slavi u Podgorici ovoga puta rezultat je na kraju glasio 80:72 za crno-bele.

39' Zakucava Ledej 67:73. Madar postiže trojku 67:76, Partizan je blizu pobede u Podgorici.

35' Dve uzastopne trojke Avramovića 62:68.

33' Petar Popović pogađa trojku za izjednačenje 60:60. Željko Obradović traži minut odmora.

32' Lesor je pogodio dva penala posle nesportke greške koju je dobio Marko Jagodić Kuridža 57:60.

31' Budućnost pravi mini seriju 55:58.

ČETVRTA ČETVRTINA:

30' Partizan nije uspeo da reši košem poslednji napad, ali zato posle tri deonice ima prednost 58:51.

28' Ledej postiže koš u poslednjoj sekundi napada 49:53.

25' Nerešeno je u Podgorici tačno 5 minuta pre kraja treće četvrtine 47:47.

24' Smailagić je u velikom problemu pošto je napravio četvrtu ličnu grešku.

22' Atić je pogodio dva penala, Budućnost prvi put vodi 42:41.

21' Peri pogađa trojku za prve poene u drugom poluvremenu 40:41.

TREĆA ČETVRTINA:

20' Budućnost je pojačala ritam u završnici druge četvrtine i uspela da uhvati priključak. Partizan posle prvog poluvremena vodi 41:37.

17' Silovito zakucavanje Koprivice preko Micova 27:39.

16' TROJKAAAAAAAA!!!!! Madar je precizan 23:37.

13' Partizan još uvek nije poentirao u ovom delu igre tako da Željko Obradović mora da reaguje i zatraži minut odmora. Predah je dao rezultat pošto je Ledej pogodio trojku i vratio Partizanu dvocifrenu prednost 17:27.

12' Peri je postigao prvi koš u drugoj četvrtini.

DRUGA ČETVRTINA:

10' Peri je pogodio dva bacanja i postavio konačan rezultat prve četvrtine 24:13 za Partizan.

9' Strašno zakucavanje Rida 8:22.

7' Konačno prvi koš iz igre za Budućnost, trojku je postigao Marko Jagodić-Kuridža 4:15.

6' Neverovatan start Partizana se nastavlja 1:13.

5' TROJKAAAAAA!!!!!!!! Panter pogađa uz faul. Pogodio je i dodatno slobodno bacanje 1:8.

3' Prve poene na utakmici postigao je Kevin Panter.

2' Tvrd početak derbija u Morači, nema poena posle dva minuta igre.

PRVA ČETVRTINA:

Košarkaši Partizana gostuju u Podgorici gde ih očekuje meč protiv Budućnosti u okviru 22. kola ABA lige.

Budućnost će imati veliku podršku sa tribina, dok Partizan ove večeri želi da stigne do prve pobede u Podgorici posle 2014. godine.

Sudije ovog u najavi uzbudljivog meča dolaze iz Slovenije sa jako poznatim Damirom Javorom na čelu. Pratiće ga Sašo Petek i Matej Špendl, pa se može reći da sva trojica imaju veliko iskustvo u deljenju pravde u ovakvim mečevima.

Partizan je u prvom meču ova dva tima ove sezone slavio 75:66 u 9. kolu ABA lige. Crno-beli ovaj duel dočekuju sa škorom 17-3, dok su Podgoričani na učinku od 14 pobeda i četiri poraza, uz dve utakmice manje.

Trener crno-belih, Željko Obradović je pred utakmicu u Podgorici rekao:

- Duel protiv iskusnog i izuzetno kvalitetnog tima. Imamo utakmicu koja dosta toga može da odluči. Mislim da su oni u stanju da odigraju veoma dobro. Pokazali su to tokom cele sezone, igrali su veoma dobru utakmicu i protiv nas u Beogradu koja je bila neizvesno do same završnice. Očekuje nas veoma neizvesna utakmica - istakao je Obradović.