SRBIJA POBEDILA TURSKU U TRILER ZAVRŠNICI! "Orlovi" sačuvali Vilbekina i odbranili domaći parket (FOTO)
Slavlje Svetislava Pešića i reprezentativaca, Foto: Starsport©

KVALIFIKACIJE ZA SP

Utakmica za infakrt

Objavljeno: 22:16h

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je Tursku sa 77:76 u 10. kolu kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2023. godine!

Gledali smo rezultatsku klackalicu tokom kompletne utakmice, ali su "orlovi" u poslednjih tridesetak sekundi uspeli da odbrane domaći teren.

Slavlje košarkaša Srbije
Slavlje košarkaša Srbijefoto: Starsport©

Bilo je bilo puno vatre, na meti navijača bio je Ergin Ataman, selektor gostiju.

Naravno najveća drama viđena je u poslednjoj četvrtini u koju se ušlo rezultatom 54:54, a na četiri minuta do kraja ponovo nerešeno - 70:70.

1 / 6 Foto: Starsport©

Ognjen Dobrić potom pogađa za tri, ali Vilbekin stupa na scenu i odnosi 76:75 u korist gostiju.

Čista rampa Gudurića svirana je kao faul, ali je Vilbekinu zadrhtala ruka i promapip je oba slobodna bacanja.

Marko Gudurić na utakmici Srbije i Turske
Marko Gudurić na utakmici Srbije i Turskefoto: Starsport©

Kako drugačije Srbija dolazi do trijumfa nego preko drame, a ona je usledila zbog loše organizacije u napadu i je potom usledila maestralna odbrana.

Precizinije, Skoti Vilbekin nije mogao da probije defanzivu izabranika Svetislava Pešića i upisano je novo slavlje ka putu do Mundobasketa.