RASPUCANA SRBIJA STOTKOM DO SVETSKOG PRVENSTVA: Timska igra dala odličan rezultat!
Detalj sa utakmice Srbija - Velika Britanija, Foto: Starsport©

KVALIFIKACIJE ZA MUNDOBASKET

Objavljeno: 06:54h
Završeno
18:58h

Košarkaška reprezentacija Srbije od 20 časova u hali "Aleksandar Nikolić" dočekuje Veliku Britaniju u poslednjem kolu kvalifikacija za Mundobasket.

Izabranici Svetislava Pešića u Beogradu i kultnom rasprodatom Pioniru moraju da pobede ukoliko žele da se plasiraju na Svetsko prvenstvo.

Košarkaška reprezentacija Srbije
Košarkaška reprezentacija Srbijefoto: KSS

Teoretski, "orlovi" bi mogli da odu na planetarnu smotru i sa porazom, ali bi onda morali da osluškuju rezultat sa meča Belgije i Turske.

21:48h

Košarkaši Srbije pobedili su Veliku Britaniju 101:83 i tako overili plasman na Svetsko prvenstvo.

Srbija je ozbiljno počela utakmicu i posle prve četvrtine vodila 28:20.

1 / 6 Foto: Starsport©

U drugom delu igre desio se pad u igri Srbije, što su gosti uspeli da iskoriste tako da se na veliki odmor otišlo rezultatom 46:41.

U drugom poluvrmenu Srbija je zaigrala ozbiljnije, prednost je rasla iz minuta u minut, a na kraju je bilo 101:83.

Najbolji u redovima "orlova" bio je Aleksa Avramović sa 20 poena, Luka Mitrović dodao je 15, a Ognjen Dobrić jedan manje.

Dvocifren je bio i Marko Gudurić koji je imao 13 poena, a Filip Petrušev jedan manje.

Kevin Elis bio je najbolji kod gostiju sa 22 poena, Karl Vitl upisao je 16, a treći dvocifreni bio je Amin Adamu sa 14 poena.

Izmena: 22:26h
21:46h

40. minut - KRAJ UTAKMICE!!!!! Srbija je uspela da savlada Veliku Britaniju 101:83 i ovim trijumfom overila plasman na Svetsko prvenstvo.

21:42h

39. minut - Dobrić pogađa za tri poena 98:81.

21:41h

38. minut - Mitrović postiže koš u poslednjoj sekundi napada 95:79.

21:30h

34. minut - Srbija trojkama zatrpava reprezentaciju Velike Britanije, prednost raste iz minuta u minut 87:67.

21:24h

ČETVRTA ČETVRTINA:

31. minut - Srbija trojkom Dobrića otvara poslednji deo meča 77:60.

21:21h

30. minut - Jović je ušao u seriju poena, a Ritić košem postavlja konačan rezultat posle tri četvrtine Srbija vodi 74:60.

21:19h

29. minut - Jović je bio polovičan sa linije penala 68:57.

Košarkaška reprezentacija Srbije, Košarkaška reprezentacija Velike Britanije, Stefan Jović
21:12h

26. minut - Avramović je atraktivnim zakucavanjem oduševio publiku u dvorani, Srbija se odlepila i sada ima +12 (63:51).

21:07h

24. minut - Avramović je pogodio šut za tri poena, Srbija vodi 55:49.

21:03h

22. minut - Prve poene u drugom poluvremenu za Srbiju posttigao je Aleksa Avramović sa linije penala tako da tim Svetislava Pešića ponovo ima prednost 48:46.

Košarkaška reprezentacija Srbije, Košarkaška reprezentacija Velike Britanije
21:01h

TREĆA ČETVRTINA:

21. minut - Velika Britanija je žestoko krenula u nastavak susreta i serijom 5:0 stigla do izjednačenja 46:46.

20:43h

20. minut - Jović je pogodio za tri poena i doneo +5 Srbiji (44:39). Luka Mitrović je pogodio iz odbojke na sedam sekundi do kraja, ali je Srbija ponovo primila koš u poslednjoj sekundi tako da posle 20 minuta igre vodi 46:41.

20:41h

19. minut - Katastrofalna greška igrača Srbije na početku napada, kažnjava to gstujući tim i stiže do izjednačenja 39:39. Avramović je precizan sa linije penala 41:39.