PARTIZAN PREŽIVEO NEVIĐENU DRAMU U SPLITU! Crno-beli jedva izbegli 3. poraz u ABA igi, Naneli heroj
Split - Partizan, Foto: KK Partizan

20. kolo aba lige

Košarkaši Splita odigrali sjajnu partiju, ali crno-beli ipak slavili

Objavljeno: 21:33h

Košarkaši Partizana su savladali ekipu Splita posle velike drame rezultatom 96:95, u okviru 20. kola ABA lige.

Dobro su otvorili meč izabranici Željka Obradovića, Džejms Naneli je ušao u šuterski ritam, ali domaći bili izuzetno motivisani i uspeli da vrate utakmicu u egal.

Tačnije, drugi i treći kvartal su imali bolji poenterski učinak, dok crno-beli uspevaju da prelome meč u finišu poslednje deonice i izbegnu 3. poraz u regionalnom takmičenju.

Imaće Obradović šta da zameri svojim igračima jer su imali dosta propusta u odbrani, čemu u prilog govori veliki broj primljenih poena, a za poluvreme su dozvolili čak 47.

U nastavku smo videli neizvesnu košarku, a košarkaši Splita su imali jako raspoložene pojedince, pre svih Nelsona, Šortera i Mavru.

Prava drama je viđena u finišu meča kada su crno-beli ispustili pet poena prednosti, a na minut do kraja je bilo 90:90.

Mavra je doneo vođstvo Splićanima od 95:93 na šest i po sekundi do kraja, ali je na kraju Džejms Naneli sve rešio trojkom na sekund i po pre kraja.

On je bio i najefikasniji sa 18 poena i četiri trojke, 15 poena je imao Dante Eksum, 13 Alen Smailagić, dok su Ledej i Vukčević dodali po deset. Šenon Šorter je najviše mučio crno bele jer je dao 25 poena, imao je i šest skokova i pet asistencija. Nelson i Mavra su imali po 22 poena.