DESETA POBEDA: Mega srušila MZT u Beogradu!
Nikola Đurišić u prodoru, Foto: Mega MIS/Ivica Veselinov

pali makedonci

Treći trijumf u nizu izabranika Marka Baraća

Košarkaši Mege savladali su u Beogradu MZT rezultatom 93:86 u okviru 21. kola ABA lige.

Izabranicima Marka Baraća ovo je bio deseti trijumf ove sezone, dok je severnomakedonski klub ostao na dnu tabele sa skorom 4-17.

Mega je posle loše prve četvrtine, odigrala sjajnu drugu koju je rešila u svoju korist sa 11 poena razlike, pa je posle prvog poluvremena imala prednost od 48:42.

U trećoj četvrtini domaćin je dodatno uvećao razliku, a MZT je u poslednjih deset mintua uspeo samo da ublaži poraz.

Najbolji u redovima Mege bio je Nikola Đurišić sa 20 poena i po pet skokova i asistencija, Matej Rudan postigao je poen manje, a dvocifreni su bili još i Rori sa 13 koševa, kao i Uskoković i Grbović sa po deset.

U ekipu MZT-a istakao se Majkl Kefi sa 18 poena, dok su Kuk i Abi imali po 15.