OVO ĆE SE DUGO PAMTITI: Neverovatan poraz Bogdanove Atlante!
Bogdan Bogdanović, Foto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

KAKO SU OVO USPELI

Košarkaši Atlante poraženi su u gostima od San Antonio Sparsa rezultatom 126:118.

Izabranici Grega Popoviča sada imaju skor 19-52, dok su Hoksi na 35-36.

Atlanta će imati za čime da žali pošto je ispustila ogromnu prednost koju je stekla tokom prvog poluvremena.

Dominirali su Hoksi u prve dve četvrtine, a u tim trenucima blistao je i Bogdan Bogdanović. Atlanta je napunila koš San Antonija u prvih 24 minuta, pa je na odmor otišla sa vođstvom od 83:61.

Ipak, u trećoj i četvrtoj četvrtini usledio je neverovatan pad. U drugom poluvremenu gosti iz Džordžije ubacili su samo 35 poena i na kraju doživeli ubedljiv poraz.

Bogdan Bogdanović je postigao 13 poena, sve u prvom poluvremenu, a tome je pridodao i po dva skoka i jednu asistenciju.

U pobedničkom taboru najbolji su bili Keldon Džonson i Devin Vasel sa po 29 poena, Zek Kolins ih je imao 19, dok su Džulijan Šampanj i Tre Džons ubacili po 11.

Atlantu je predvodio Dežonte Marej sa 22 koša, Onjeka Okongvu ih je imao 17, Klint Kapela i Ej Dži Grifin su dodali po 15 poena, a dvocifreni su bili Džon Holins sa 14 i DiAndre Hanter sa 12 poena, dok je potpuno podbacio Tre Jang koji je meč završio sa "samo" devet postignutih koševa.