CRVENA ZVEZDA U POLUFINALU! Beograđani "štucali" protiv Zadra, ali na kraju slavili sa +11 (VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice Zadra i Crvene zvezde, Foto: Zadar/Zvonko Kucelin

ABA LIGA, PLEJ-OF

Objavljeno: 19:07h
Završeno
18:37h

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Zadar 74:63 i sa 2:0 u trijumfima plasirali se u polufinale plej-ofa ABA lige.

Crveno-beli će u borbi za finale igrati protiv podgoričke Budućnosti koja je u nedelju izbacila Megu takođe maksimalnim rezultatom.

Detalj sa utakmice Zadra i Crvene zvezde
Detalj sa utakmice Zadra i Crvene zvezdefoto: Zadar/Zvonko Kucelin

Druga četvrtina krenula je serijom Beograđana koji su imali i 14 poena prednosti, ali je potom usledio pad i domaćin je vezao 13 poena.

Štaviše, predstavnik Hrvatske nakratko je čak i poveo, a slobodnim bacanjima Luke Vildose, gosti su imali plus dva na poluvremenu.

U trećoj deonici videli smo jaku odbranu, ali ni šut nije služio nijedan tim, ali su izabranici Duška Ivanovića otišli na plus devet.

U poslednjoj četvrtini, Zadar je bio nešto ofanzivniji i na krilima Luke Božića prišli na minut pet poena, a onda je usledio tajm-aut Crvene zvezde.

Luka Božić

Potom je Luka Vildosa pogodio trojku, a i Stefan Marković je takođe dvaput bio precizan za tri.

Pokušao je ponovo Luka Božić, bio u naletu, ali je odbrana crveno-belih bila odlična i slavila u dvorani "Krešimir Ćosić."

Kod gostiju najefikasniji je bio Luka Mitrović sa 13 poena uz pet skokova, jedan manje imao je Fakundo Kampaco, a na 11 je stao Filip Petrušev.

Kod domaćina Luka Božić 17 poena, sedam skokova i pet asistencija, Sani Campara dodao je 15, a Huan Dejvis 11.

Izmena: 19:07h
18:25h

IV ČETVRTINA: Zadar - Crvena zvezda

Iskoristio je Zadar "tamne minute" Crvene zvezde i na 6:15 minuta do kraja četvrte četvrtine smanjio na 51:58.

Luka Vildosa

Stefan Marković pogađa za tri na četiri minuta do kraja za 55:64. Opet Stefan Marković za tri, sada je 58:69 na 2:30 minuta do kraja.

Tačku na i stavio je Ognjen Dobrić trojkom za 63:74 na 20 sekundi do kraja i crveno-beli su se maksimalnim rezultatom plasirali u polufinale ABA lige.

Izmena: 18:53h
18:04h

III ČETVRTINA: Zadar - Crvena zvezda 44:53

Odlepila se Crvena zvezda na šest i po minuta do kraja treće četvrtine pošto je na semaforu stajalo 37:46.

Marko Ramljak

Održali su crveno-beli prednost protiv Zadra i na 3:09 minuta do kraja posle slobodnih bacanja Markovića došli do 39:50.

Domaćin je slobodnim bacanjima smanjio na jednocifreni minus - 44:53.

Izmena: 19:03h
17:25h

II ČETVRTINA: Zadar - Crvena zvezda 33:35

Kao u prvoj četvrtini, Crvena zvezda je imala seriju 7:0 i stigla do 26:12.

Usledile su greške i izgubljene lopte crveno-belih i Zadar se na pet i po minuta do kraja približio na 25:28.

Na 4.40 minuta do kraja Čampara je pogodio trojku za 28:28, a na dva minuta do kraja, tim iz Dalmacije vodio je 33:30.

Luka Vildosa je bio fauliran na 1.8 sekundi do kraja, a Luka Vildosa pogodio je oba za prednost na kraju prvog poluvremena od 33:35.

17:20h

I ČETVRTINA: Zadar - Crvena zvezda 12:19

Gosti su napravili seriju 7:0 u prvih pet minuta prve četvrtine, a Fakundo Kampaco ubacio je pet poena, a onda se za dva upisao Luka Božić.

Domaćin se primakao na 12:16, ali je onda usledila trojka Bena Bentila na 20 sekundi do kraja.

16:25h

Košarkaši Crvene zvezde u drugoj utakmici prve runde plej-ofa ABA lige gostuju Zadru od 17 časova u dvorani "Krešimir Ćosić."

Crveno-beli su slavili u prvom meču u hali "Aleksandar Nikolić" 100:73 i napravili veliki korak ka daljem toku regionalnog takmičenja.

Ukoliko Beograđani pobede ponovo hrvatskog predstavnika, već znaju ko će im biti rival u polufinalu.