BOSTON JE ŽIV! Seltiksi osvojili Filadelfiju i izborili majstoricu (VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice Filadelfije i Bostona, Foto: Georgia Soares / Zuma Press / Profimedia

NBA PLEJ-OF

U poslednjoj četvrtini zablistao Džejson Tejtum sa 16 od ukupno 19 poena

Košarkaši Denver Nagetsa na krilima Nikole Jokića pobedili su Finiks Sanse i plasirali se u finale Zapadne konferencije NBA lige.

Sa druge strane, u polufinalu Istočne konferencije gledaćemo majstoricu jer su Boston Seltiksi savladali Filadelfiju 95:86 u gostima i izjednačili na 3:3!

U prvoj deonici Boston je vodio i sa 10 poena viška, dok je u kompletnoj drugoj četvrtini imao prednost od osam do 16 poena.

Zatim dolazi do preokreta i Filadelfija vodi u poslednjih pet minuta, a pri rezultatu 83:81, Seltiksi na krilima Džejsona Tejtuma prave seriju 14:3.

Detalj sa utakmice Filadelfije i Bostona
Detalj sa utakmice Filadelfije i Bostonafoto: Georgia Soares / Zuma Press / Profimedia

Upravo se on nije video čitav meč, a potom je u četvrtoj četvrtini od 19 poena dao 16, a imao je i devet skokova i šest asistencija.

Kod pobednika najbolji je bio Markus Smart sa 22 poena, pomenuti Džejson Tejtum 19, Džejlen Braun 17, Malkolm Brogdon 16 i Robert Vilijams Treći 10.

Na drugoj strani, Žoel Embid 26 poena i 10 skokova, a isti broj poena imao je Tajris Meksi, dok je dvocifren bio i Džejms Harden sa 13 poena.

Majstorica se igra 15. maja od 02.00 po našem vremenu.