PARTIZAN STREPEO, ALI SRUŠIO MEGU: Crno beli u polufinalu Superkupa!

velika pobeda

Partizan je slavio teže nego što se očekivalo

Objavljeno: 17:07h

Košarkaši Partizana slavili su protiv Mege u četvrtfinalu Superkupa ABA lige rezultatom 89:78 (25:25, 26:18, 16:24, 22:11)

Partizan je došao do pobede mnogo teže nego što se očekivalo, ali su u poslednjoj četvrtini uspeli da slome protivnika.

Prva četvrtina je počela visokim intezitetom između obe ekipe, a Partizan je uspeo da na polovini četvrtine stekne malu prednost, ali se Mega vratila do kraja četvrtine i na prvu pauzu se otišlo pri nerešenom rezultatu - 25:25.

Druga četvrtina je prošla u potpunoj dominaciji Partizana koji je uspeo da za samo nekoliko minuta preko Nanelija i Anđušića došao do +15, da bi Mega uspela da spustina minus osam na poluvremenu.

Ako je treća četvrtina pripala Partizanu, druga je u potpunosti pripala Megi koja je uspela u potpunosti da se vrati u meč i pred poslednji kvartal izjednačila rezultat.

Ipak, u poslednjem kvartalu su crno beli dodali na gasu i preko Pantera i Smailagića uspeli da slome otpor odličnog protivnika. Pokušala je Mega u samoj završnici da se vrati, ali nisu imali dovoljno snage sa preokret.

Partizan je predvodio Naneli sa 13 poena, dok su Kaminski i Doužer dodali 12, odnosno 11 poena.

U ekipi Mege najbolji je bio Jelavić sa 21 poenom, a pratio ga je Ilijasolu sa 11 poena.

Partizan će u polufinalu Superkupa igrati protiv Igokee koja je savladala Cedevitu u četvrtfinalu.