NEVIĐENA DRAMA, PREOKRETI, TROJKA ZA PRODUŽETAK... Na kraju - Partizan pao u Pireju!
Partizan želi pobedu protiv Olimpijakosa koji je oslabljen ne igranjem dva košarkaša, Foto: Nikola Gligic/Starsport.rs ©

Objavljeno: 16:14h
Vasilije Kićanović
Završeno
22:43h

Košarkaši Partizana poraženi su od Olimpijakosa u četvrtom kolu Evrolige nakon velike drame rezultatom 98:94.

Domaćin je bolje otvorio meč i preko Kanana i Pitersa uspeo da napravi veliku razliku na startu meča, te se na prvu pauzu otišlo pri rezultatu 28:21.

U drugoj četvrtini je Partizan uspevao da prati Olimpijakos, najviše zahvaljujući odličnom Zeku Ledeju koji je pogodio nekoliko teških šuteva i nije dozvolio ekipi iz Grčke da napravi ogromnu prednost. Uspeli su crno beli da minimalno spuste vođstvo crveno-belih te se na poluvreme otišlo pri rezultatu 49:43.

Ipak, treća četvrtina je u potpunosti pripala igračima Partizana, prevashodno Alenu Smailagiću koji je postigao čak 11 poena u prva četiri minuta drugog poluvremna, a pratili su ga Panter i Ledej te je Partizan na polovini treće četvrtine imao +13 i delovalo je da Olimpijakos neće moći da se vrati. Uspeli su koliko toliko da pogode nešto domaći pred kraj trećeg kvartala, ali su crno-beli u potpunosti kontrolisali dešavanje na parket.

Loše je ekipa Željka Obradovića otvorila poslednji kvartal, dozvolili su Pitersu i Larancakisa lake poene, a razigrao se i Nikola Milutinov. U potpunosti su preuzeli inicijativu crveno-beli i uspeli da na 17 sekundi do kraja imaju plus tri i delovalo je da će slaviti, ali tako nije mislio i Džejms Naneli koji je pogodio za tri uz zvuk sirene i obezbedio produžetke.

Nažalost, Olimpijakos je bio bolji rival i imao je više svežine u poslednjih pet minuta, dok su crno-beli ranije ostali bez Kaminskog i Smailagića. Ušlo se u penal završnicu, Avramović je promašio jedno i to je značio kraj za Partizan.

Najefikasniji u Partizanu bio je Ledej sa 18, dok je Panter ubacio 16 poena. Kod Olimpijakosa je Larencakis sa 19 poena bio najefikasniji, a Milutinov je postigao 16 poena.

Olimpijakos - Partizan košarka, Željko Obradović
22:39h

5. minut - Nakon penal završnice Partizan je poražen od Olimpijakosa rezultatom - 98:94!

22:37h

5. minut - Avramović pogađa dva slobodna bacanja i spušta prednost na -1, a zatim Anđušić šalje Larencakisa na liniju za slobodna bacanja gde on pogađa oba - 96:93!

22:32h

5. minut - Milutinov je bio polovičan sa linije za slobodna bacanja, a zatim je Panter izgubio loptu i dozvolio da Viljam Gos pogodi za +3 - 94:91!

22:27h

3. minut - Egal i dalje traje, Milutinov pogađa za Olimpijakos dok Doužer i Naneli pogađaju za Partizan - 91:89!

22:22h

Počeo je produžetak u Pireju!

Izmena: 22:39h
22:16h

10. minut - Kakva završnica u Pireju!. Naneli je ostao sam i pogodio trojku za produžetke - 85:85!

Zek Ledej
22:13h

10. minut - Papanikolau je pogodio dva slobodna bacanja i sada crno beli zaostaju pred poslednji napad - 83:82!

Ajzeja Kenan, Aleksa Avramović, Olimpijakos - Partizan košarka
22:09h

10. minut - Smailagić je pogodio trojku za oduševljenje navijača Partizana i doneo prednost - 79:82!

22:06h

9. minut - Doužer je napravio faul na šutu za tri, a Larencakis je pogodio sva tri bacanja i izjednačio rezultat u Pireju - 79:79!

Olimpijakos - Partizan košarka, Ognjen Jaramaz
22:04h

8. minut - Larencakis je pogodio za tri i spustio prednost na minus jedan, ali ponovo pogađa Panter - 76:79!

Olimpijakos - Partizan košarka, Kevin Panter
22:02h

7. minut - Pogodio je Panter i ponovo vratio prednos na četiri razlike nakon što je Oli prišao na minus dva - 73:77!

21:58h

4. minut - Panter je faulran na tri poena i pogodio je dva slobodna bacanja, ali je Larencakis sa druge strane pogodio i ponovo spustio prednost na minus četiri - 71:75!

21:55h

3. minut - Velika bitka u drugoj cetvrtini, Volakp i Papanikolau su pogodili za tri, dok su Smailagić i Panter bili precizni za Partizan i sada je samo minus četiri - 69:73!

21:49h

1. minut - Olimpijakos je odlično započeo poslednju četvrtinu i spustio prednost Partizana na minus šest, a poene su postigli Milutinov i Larencakis - 63:69