NIKOLA ČUDOTVORAC: Nestvaran preokret Denvera, Jokić rešio meč trojkom skoro S POLA TERENA uz zvuk sirene! (VIDEO)
Slavlje košarkaša Denvera posle trojke za pobedu Nikole Jokića, Foto: Thearon W. Henderson / Getty images / Profimedia

može sve

Nikola Jokić je odigrao maestralno na gostovanju Denvera prethodnom šampionu Golden Stejtu

Objavljeno: 08:19h
Nedeljko Đukić

Nikola Jokić je malo spustio ritam, a onda pokazao zašto je i dalje najvredniji košarkaš u NBA ligi.

Srpski centar je odigrao maestralno na gostovanju Denvera prethodnom šampionu Golden Stejtu, bio nadomak tripl-dabla, ali i rešio utakmicu trojkom s pola terena na 0,1 sekundu do kraja za konačnih 130:127!

Nagetsi su u poslednjih sedam i po minuta napravili veliki preokret pošto je domaćin vodio 123:105.

Na krilima Jokića i Arona Gordona, aktuelni prvaci su napravili seriju 13-0 i smanjili na 123:118 na nešto više od tri minuta do kraja.

Golden Stejt je opet došao blizu trijumfa jer je poveo 127:120 na dva minuta do kraja, ali se gosti nisu predavali.

Pejton Votson je pogodio trojku, a onda Gordon ubacio eli-jup na dodavanje Jokića. Posle promašaja Krisa Pola u sledećem napadu, dvostruki MVP iz Sombora je pogodio za izjednačenje 127:127 na 26 sekudni do kraja.

Očekivano, onda je Stef Kari uzeo loptu, ali je dodao u ruke Džamala Mareja. Majk Meloun je uzeo tajm-aut, a posle njega Jokić je dobio loptu i stao na oko 12 metara od koša uz aut-liniju, pa pogodio šut o tablu za neopisivo slavlje "Grumenja".

Jokić je utakmicu završio sa 34 poena (13/16 iz igre, 2/2 trojke), 10 asistencija, devet skokova, dve ukradene i četiri izgubljene loptu, kao i jednu blokadu.

Sjajni Gordon je imao 30 poena, Marej 25 a mladi Votson 19.

Kari je za "Ratnike" ubacio 30 poena, a Klej Tompson 24.

Denver je treći na Zapadu sa skorom 25-11, a Golden Stejt je ispao iz plej-in zone, tek je 11. sa učinkom 16-18.