EMBID "ISPRAŠIO" JOKIĆA: Motivisani Kamerunac sasuo 41 poen, Jokić morao da se pokloni... (VIDEO)
Embid i Jokić, Foto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

STRAŠNA PARTIJA

Spektakl pripao Filadelfiji

Objavljeno: 09:35h

Košarkaši Denver Nagetsa su poraženi u gostima kod Filadelfije Seventisiksers sa 126:121, a pored spektakularnog duela, ljubitelji košarke su imali priliku da gledaju okršaj najboljih centara lige, Nikole Jokića i Džoela Embida.

Njihovo rivalstvo je jedno od najvećih u NBA ligi, a ovog puta je Kamerunac izašao kao pobednik.

Embid je nosio svoj tim tokom čitavog meča i zabeležio 41 poen, uz 7 skokova i 10 asistencija za 38 minuta na parketu.

S druge strane, Jokić je imao identičnu minutažu i za to vreme je postigao 25 poena, 19 skokova i 3 asistencije.

Gledali smo napadački jako dobru utakmicu u kojoj je aktuelni šampion imao konstantnu prednost, čemu u prilog dovoljno govori činjenica da je posle prvog poluvremena bilo neverovatnih 78:78.

Domaći tim je prelomio meč u poslednjoj deonici kada su napravili seriju 17:2, posle čega nije bilo povratka za izabranike Majka Melouna.

Embid je najveću pomoć imao od Tajrisa Maksija koji je zabeležio 25 poena i devet asistencija, dok je Tobijas Haris dodao 24 poena.

Kod Nagetsa su osim Jokića raspoloženi bili Majkl Porter Džunior koji je ubacio 20, Džamal Marej 17 uz 10 asistencija, Aron Gordon je dodao 16 poena.

Nagetsi su posle ovog poraza treći na Zapadu sa skorom 28-14, dok su Seventisiksersi na istom mestu u Istočnoj konferenciji 26-13.

Denver će što pre morati da zaboravi ovaj poraz jer ih čeka teško gostovanje, trenutno prvoplasiranoj ekipi Boston Seltiksa.