JOKIĆ NADIGRAO JANISA: Nikola upisao novi tripl-dabl, ali se u OVOME baš mučio!
Nikola Jokić i Janis Adetokumbo u duelu, Foto: Jamie Schwaberow / Getty images / Profimedia

derbi

Srpski as upisao još jednu dobru partiju

Objavljeno: 07:26h

Košarkaši Denvera savladali su u Koloradu Milvoki rezultatom 113:107 u derbi meču NBA lige.

Nagetsi sada imaju skor od 33 pobede i 15 poraza, dok su Baksi na 32 trijumfa i 15 neuspeha. Oba tima drže drugu poziciju u svojim konferencijama.

Srpski košarkaš Nikola Jokić odigrao je još jedan fantastičan meč i upisao je novi tripl dabl.

Dvostruki MVP NBA lige imao je 25 poena, 16 skokova i 12 asistencija za nešto manje od 40 minuta na terenu. Mučio se Nikola sa šutem iz igre, te je pogodio svega 10 od 25 pokušaja.

Gledali smo veoma izjednačen meč u kojem je na poluvremenu rezultat bio nerešen, 56:56.

U nastavku je Denver bio nešto bolji, pogotovo u trećem periodu koji je rešio u svoju korist rezultatom 26:19.

Milvoki je u poslednjih 12 minuta pokušao da dođe do preokreta, ali u tome nije uspeo i Nagetsi su upisali peti trijumf u poslednjih šest mečeva.

Najefikasniji u Denveru bio je Džamal Marej sa 35 pobeda, Majkl Porter Džunior dodao je 13, a Kentevijus Koldvel Poup 12 poena.

Janis Adetokumbo predvodio je Milvoki sa dabl-dabl učinkom od 29 poena i 12 asistencija, Bruk Lopet postigao je 19 poena, Demijan Lilard 18, dok je dvocifren bio i Kris Midlton sa 14 koševa.