NESTVARAN TRIPL-DABL NIKOLE JOKIĆA! Srbin ponovo pokazao zašto treba da dobije MVP nagradu (VIDEO/FOTO)
Nikola Jokić (levo) na utakmici Portlanda i Denvera, Foto: MATTHEW STOCKMAN / Getty images / Profimedia

NBA LIGA

Somborac je došao do 120. tripl-dabla u karijeri i 15. u aktuelnoj sezoni

Nikola Jokić bio je upitan za gostovanje Portlandu, ali je ipak odigrao nestvarnu utakmicu u pobedi Denvera od 120:108.

Dvostruki uzastopni MVP NBA lige upisao je 120. tripl-dabl u karijeri i 15. u aktuelnoj sezoni.

Nikola Jokić (levo) na utakmici Portlanda i Denvera
Nikola Jokić (levo) na utakmici Portlanda i Denverafoto: MATTHEW STOCKMAN / Getty images / Profimedia

Somborac sigurnim koracima ide ka trećem mestu u istoriji po broju tripl-dablova pošto je legendarni Medžik Džonson na 138.

Potencijalni reprezentativac Srbije ubacio je 27 poena, 22 skoka i 12 asistencija za 38 minuta.

Nikola Jokić na utakmici Portlanda i Denvera
Nikola Jokić na utakmici Portlanda i Denverafoto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

Najveći kandidat za MVP nagradu na kraju prvog poluvremena imao je 11 poena, 12 skokova i sedam asistencija.

Nikola je već u trećoj četvrtini popunio sve tri kolone sa 21 poenom, 20 skokova i 10 asistencija.

Zbog toga je Jokić postao igrač sa najviše 20+20+10 tripl-dablova u poslednjih 50 godina NBA lige, a ovo mu je 38. posle tri deonice.

Džamal Marej je takođe bio na korak do tripl-dabla sa 13 poena, 10 asistencija i devet skokova.

Eron Gordon upisao je 18 poena, Koldvel-Poup dodao je 16, Votson 14, a po jedan manje imali su Porter Džunior i Džekson.

Na drugoj strani Skut Henderson 30 poena, Aferni Simons 29, Malkolm Brogdon 11, a Duop Rit i Tumani Kamara po jedan manje.