VOJVODINA NAMUČILA PARTIZAN! Crno-beli na teži način do finala i derbija protiv Crvene zvezde! (FOTO)

Favoriti

Objavljeno: 00:05h
Završeno
23:07h

Odličan otpor Vojvodine tokom celog meča, sem u poslednjih pet minuta utakmice kada je Partizan dodao gas i naterao Novosađane na veliki broj izgubljenih lopti.

KK Partizan, KK Vojvodina, Kup Radivoja Koraća

Iskustvo i individualni kvalitet su na kraju presudili uz sjajne role Frenka Kaminskog i Zeka Ledeja u samom finišu duela.

Partizan će u nedelju od 21 sat ukrstiti koplja sa Crvenom zvezdom u finalu Kupa Radivoja Koraća.

22:35h

Četvrta četvrtina:

Kraj meča! Partizan je u poslednjih pet minuta meča uspeo da natera Vojvodinu na veliki broj grešaka i tako prelomi meč u svoju korist 80:67.

8. minut: Crno-beli poenima Ledeja i Kaminskog idu na plus 13 - 78:65.

7. minut: Partizan lomi meč u svoju korist, prvo je Ledej udario blokadu, zatim Naneli ukrao loptu, a onda je još jednom Ledej bio u prvom planu. Nikolić ga je faulirao i načinio nesportsku. Partizan vodi sa 74:65.

5. minut: Tehnička greška za Vojvodinu, Panter koristi dva od tri slobodna bacanja - 70:63 za crno-bele.

4. minut: Nova trojka Bumbića, ali Dožer sa penala donosi novih plus sedam za Partizan - 66:59. Nikolić hvata loptu u napadu i pogađa za minus tri - 66:63!

3. minut: Vraća se Vojvodina, sada su na minus šest - 62:56.

1. minut: Ledej pakuje šut za dva - 62:52.

Izmena: 00:05h
22:11h

Treća četvrtina:

Kraj trećeg perioda, Partizan na plus 10 - 60:50.

9. minut: Finiš treće deonice, Partizan vodi 60:50.

8. minut: Plus deset za Partizan - 57:47.

6. minut: Ne predaje se Vojvodina, Ašćerić pogađa trojku - 55:47.

5. minut: Ušao je Kaminski u igru, vezao pet poena i Partizan ide na plus 11 - 53:42.

3. minut: Ledej loš danas, promašio je otvoreno zakucavanje. Četvrta lična Koprivice. Partizan vodi 46:40.

2. minut: Promašuje Vojvodina zicere, a Naneli sa penala vodi Partizan na plus devet + 9 - 45:36.

21:25h

Druga četvrtina:

Poluvreme u Nišu, Partizan vodi sa 43:36, međutim, sjajan otpor Vojvodine koja svakako ima aktivan rezultat pred nastavak meča.

9. minut: Nova trojka Nanelija sa 45 stepeni za 39:34. Patizan vodi, tajm-aut Vojvodina.

7. minut: Konfuzija na terenu sa obe strane i Rakićević polaže loptu - 35:34.

6. minut: Naneli za tri i Jaramaz sa penala za prednost Partizana - 35:32.

5. minut: Sjajna kombinacija igrača Vojvodine i zakucavanje Nikolića. Novosađani vode 31:30!

4. minut: Savić vraća trojku - 29:29!

4. minut: Naneli pogađa za tri, zatim Vojvodina gubi loptu u sldećem napadu - 29:26.

3. minut: Kaminsku pravi faul na šutu, Savić polovičan sa penala - 26:26.

1. minut: Zakucavanje Kaminskog za 26:22, ali Rakićević pogađa trojku.

20:51h

Prva četvrtina:

Kraj prve deonice - Partizan vodi sa 24:22, poeni Kamingem uz faul.

9.minut: Ljubičić pogađa za tri, ali Doužer vraća za dva - 22:18 za crno-bele.

8. minut: Raste prednost crno-belih. Kriz u napadu Vojvodine, Ledej sa penala za 20:13.

KK Partizan, Kup Radivoja Koraća, KK Vojvodina

7. minut: Nikolić drži Vojvodinu u životu, Partizan ima prednost - 15:11. Trojka Trifunovića za 18:11.

5. minut: Panter za tri, 13:9 za Partizan. Vojvodina se bori.

4. minut: Igra se u ritmu koš za koš, Ledej odličan na početku - 7:5 za Partizan.

2. minut: Partizan odličan na ofanzivnom skoku, crno-beli vode 5:2!

20:50h

Grobari veđali Vesnu Čović u Nišu, ružne scene na polufinalu Kupa Radivoja Koraća.

20:47h
Željko Rebrača
Željko Rebračafoto: Espreso/Tamara Trajković

Tu je i Željko Rebrača, bivši as Partizana i sadašnji predsednik Vojvodine.

19:27h

Crno-beli su u četvrtak rutinski savladali Hercegovac iz Gajdobre, dok je Vojvodina bila bolja od Mege.

Partizan je izraziti favorit na ovoj utakmici i ukoliko savlada ekipu iz Novog Sada igraće za pehar protiv Crvene zvezde koja je nešto ranije bila bolja od Čačka 94. Finale je na programu u subotu.