TEODOSIĆ DONEO ZVEZDI JUBILARNI TROFEJ KUPA: Partizan nadigran u Nišu, Panter se izgubio!
Finale Kupa Radivoja Koraća, Foto: Espreso/Tamara Trajković

finale kupa radivoja koraća

Objavljeno: 00:50h
Završeno
23:09h

Košarkaši Crvene zvezde su savladali Partizan u finalu Kupa Radivoja Koraća sa 85:79, i tako osvojili 10. trofej u istoriji!

Crveno-beli su 4. put u nizu podigli "Žučkovu levicu".

Ušli su izabranici Željka Obradovića bolje u meč, pre svih Kevin Panter, imali su čak plus 10 u prvom poluvremenu, ali je Zvezda zahvaljujući Teodosiću i Gedraitisu stigla do egala.

KK Crvena zvezda, KK Partizan, Kup Radivoja Koraća

Izabranici Janisa Sferopulosa su se vratili sa boljom energijom u nastavku, a tada je na scenu stupio Miloš Teodosić.

Nastavio je da pogađa, kreira i da razigrava saigrače, a najbolje ga je pratio Džoel Bolomboj.

Davidovac i Lazić su imali nekoliko ključnih poteza, borili su se za svaku loptu, što se na kraju isplatilo.

Zek Ledej je vukao Partizan u drugom poluvremenu, ali jednostavno nije mogao sam. Pokušao je Kevin Panter da preuzme odgovornost, ali je u svemu preterao.

Promašivao je, grešio u driblinzima, gubio lopte, a vremena više nije bilo.

Najbolji pojedinac na meču bio je Miloš Teodosić koji je postigao 16 poena, uz 5 asistencija i skokova, što mu je bilo dovoljno za MVP priznanje.

Večiti derbi

Poenterski je efikasniji bio Gedraitis sa 17 poena, dok je Džoel Bolomboj upisao 14 poena. Sa druge strane, u timu Partizana, Zek Ledej je bio najefikasniji sa 24 poena. Panter je postigao 20, a Džejms Naneli 10.

Sve u svemu zaslužena pobeda Zvezde, a Partizanu ostaje dosta pitanja nakon ovog poraza.

Izmena: 00:50h
22:59h

40. minut - Kapitenski potez Lazića koji krade loptu, a onda ga Avramović faulira. 81:74

Hanga faulira Avramovića koji se sjajno snalazi i iznuđuje faul pri šutu za tri poena. Miran Avramović pogađa sva tri slobodna bacanja.

Teodosić siguran sa linije penala 83:79

Jao prve poene i to verovatno najvrednije donosi sa linije penala i overava pobedu Crvene zvezde.

22:56h

39. minut - Novi promašaj Kevina Pantera, a onda i greška Hange! Nova greška Pantera koji je u kontraritmu, Nedović krade loptu, Hanga efektno zakucava 79:74

22:55h

38. minut - Zvezda je dugo bez poena, veliki promašaj Teodosića! 77:74

22:51h

37. minut - Veliki promašaj Hange. Naneli promašuje za 3, ali stiže do lopte i pogađa flouter. Ledej krade loptu i poeni Avramovića iz kontre 77:74

22:46h

36. minut - Nekako je stigla lopta za Nedovića koji beleži sjajne poene. Doužer pogađa posle tajm-auta. Ledej fauliran pri skoku 77:70

22:44h

35. minut - Sjajan prodor Nedovića, a potom loš potez Pantera. Ledej faulira Nedovića i sprečava kontru. 75:68

22:42h

34. minut - Hanga promašuje šut za tri poena! Panter s druge strane takođe promašuje 73:68

22:39h

33. minut - Ide trojka Dejana Davodovca! Doužer i Davidovac imaju po 4 lične greške 73:68

22:37h

32. minut - Žestoka borba na terenu, promašio je Davidovac, ali se izborio za novi napad. Nestvaran potez Ledeja 70:68

22:36h

31. minut - Ledej pogađa 6. trojku na meču! S druge strani laki poeni za Hangu! 70:66

22:29h

30. minut - Nedović se budi i pogađa novu trojku za Zvezdu, ponovo Ledej uzvraća! Džoel Bolomboj poentira uz faul.

Kasnila je blokada Bolomboja, Kaminski beleži nove poene 68:63.

Nedović ne uspeva da zatvori treću četvrtinu trojkom.

22:28h

29. minut - Panter siguran sa linije penala 62:58

22:25h

28. minut - Ledej ekspresno vraća trojku! Mitrović pogađa uz faul, ali promašuje slobodno bacanje 62:56

22:21h

27. minut - Teodosić je iznudio faul Kaminskog na šutu za tri poena, pogađa sva tri bacanja! Teodosiiiiiiiiiiiić! Ide trojka sa 9 metara! 60:53