UH, OVO NIJE MORALO DA SE DESI: Partizan u NEZAVIDNOJ situaciji, DRAMA na pomolu!
Košarkaši Partizana, Foto: Starsport

loše vesti

Crno-beli u problemu

Objavljeno: 22:33h

Košarkaši Bajerna su savladali ekipu Žalgirisa u Minhenu rezultatom 64:58, u okviru 29. kola Evrolige.

Ovo je ishod koji nikako nije odgovarao košarkašima Partizana, pošto je nemački tim tako uspeo da zabeleži 13. trijumf u elitnom takmičenju i izjednači se sa crno-belima.

Nismo gledali preterano efikasno prvo poluvreme, ali su se u drugom stvari zahuktale.

Domaći su uspeli da opravdaju ulogu favorita uprkos tome što su prokockali ogromnu prednost.

Imali su košarkaši Bajerna plus 18 tokom druge četvrtine, da bi sredinom poslednjeg kvartala Kinan Evans još jednom pokazao da je igrač za velike stvari i uneo dramu u meč.

Ipak, nije bilo vremena za Žalgiris, stigao je litvanski tim na -4 na nešto više od minut do kraja meča, ali uspevaju igrači Bajerna da sačuvaju pribranost i spreče senzaciju.

Do trijumfa su ih predvodili Buker sa 20 i sa po 10 poena Edvards i Vajler-Beb.

Kod Žalgirisa su se istakli Evans sa 21 i Manek sa 11 poena.

Partizan, Valensija i Bajern su sada raspoređeni od 10. do 12. mesta i vrebaju svoje šanse za plasman u plej-in.