CRVENO-BELI PREKINULI CRNI NIZ: Nedović nosio Zvezdu do ubedljive pobede nad Virtusom!
Nemanja Nedović i Ife Lundberg u duelu, Foto: FOTO: Tamara Trajković

evroliga 31. kolo

Objavljeno: 21:14h
Završeno
21:01h

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Virtus iz Bolonje u "Štark areni" rezultatom 94:79 u okviru 31. kola Evrolige.

Crveno-beli su prekinuli niz od šest uzastopnih poraza i sada imaju skor od 11 trijumfa i 20 poraza. Virtus je po četvrti put u nizu izgubio i sada je daleko od plej-ofa sa 17 pobeda i 14 neuspeha.

Utakmica je u prvoj četvrtini bila veoma izjednačena. Virtus je bolje otvorio utakmicu, ali se Zvezda brzo probudila.

Košarkaši Crvene zvezde
Košarkaši Crvene zvezdefoto: FOTO: Tamara Trajković

Oba tima su se često smenjivala u vođstvu. Nemanja Nedović bio je veoma dobar na početku meča, a crveno-beli su veoma dobro šutirali za tri poena.

Ipak, odbrana je bila nešto lošja, p aje Virtus posle pogodaka Tornikea Šengelije i Marka Belinelija posle prvih deset minuta vodio rezultatom 23:21.

Igrao je dobro klub iz Bolonje na startu drugog perioda i posle koša Ifea Lundberga poveo je rezultatom 30:25.

Stigao je odgovor Zvezde, koja je serijom od 8:2 povela rezultatom 33:32.

Usledio je rezultatski egal do poslednjih nekoliko sekundi, kada je Zvezda trojkama Majka Tobija i Miloša Teodosića stekla maksimalnih +6 i na odmor otišla sa vođstvom rezultatom 48:42.

Nemanja Nedović
Nemanja Nedovićfoto: FOTO: Tamara Trajković

Davidovac i Nedović su dobro otvorili treći period i Zvezda je stigla do 54:44. Nedović je bio sjajan, vezao je devet poena, ali i pored toga domaćin nije sačuvao dvocifrenu prednost. Šengeljia je ubacio trojku i Virtus je prišao na 61:58.

Virtus je ubrzo izjednačio na 61:61 i činilo se da je Zvezda i veliki problemima.

Ipak, Teodosić pogađa tešku trojku, a potom su usledili poeni Nedovića i Luke Mitrovića i Zvezda je o čas posla povela 72:61.

Crveno-beli su održavali prednost na startu četvrte deonice. Virtus se nije predavao i sredinom četvrtog perioda bilo je 79:73 ta Zvezdu.

KK Crvena zvezda, KK Virtus Bolonja, Luka Mitrović, Avudu Abas, Ife Lundberg

Ubrzo je gost iz Bolonje imao šut Marka Belinelija da priđe na -3, ali je Italijan bio neprecizan.

Zvezda je potom kao uragan odnela Virtus i na kraju stigla do ubedljive pobede.

Nemanja Nedović predvodio je Zvezdu sa 25 poena i sedam asistencija, Džoel Bolomboj ubacio je 15, Dejan Davidovac i Miloš Teodosić (devet asistencija) po 11, a deset je dao Luka Mitrović.

Tornike Šengelija bio je najbolji u Virtusu sa 25 poena, Ife Lundberg dodao je 15,  a dvocifren je bio i Marko Belineli sa 11.

Tok meča mogli ste uživo da pratite na našem sajtu,

Standings provided by Sofascore
20:34h

IV ČETVRTINA

10. minut - Teo fauliran, 1/2. Lomaš nije pogodio. Magična asistencija Teodosića i kucanje Bolomboja. Tajm-aut Luka Banki. Lundberg nije pogodio. Odbranio se Virtus. Nije pogodio Belineli za tri. Istekao je napad Zvezde. Davidovac udara rampu Belineliju, a potom Šengelija nesportski faul pravi nad Davidovcem, 2/2. Bolomboj zakucava. Abas nije pogodio za tri. Sada trojka i Nedovića. Lundberg 1/2 sa penala. Kraj meča i pobeda Zvezde rezultatom 94:79.

7. minut - Peti faul Mikija. Greši u koracima Dalibor Ilić. Lepo se snašao i pogodio Šengelija pored Smarta. Gedraitis fauliran, 2/2. Teška, ali karakteristčna trojka Belinelija. Danston udara rampu Nedoviću. 84:78.

5. minut - Miki poentira pored Gedraitisa. Greši Zvezda, a imala je dve šanse. Nije pogodio Šengeljia pored Bolomboja. TV tajm-aut. Bolomboj pogađa uz faul Šengelije, a potom i dodatni penal ubacuje. 82:73.

KK Crvena zvezda, KK Virtus Bolonja, Evroliga, Miloš Teodosić, Brajant Danston

3. minut - Mitrović nije uspeo da zakuca, laki poeni Lundberga u kontri. Mitrović pogađa uz faul, a potom i dodatni penal. Četvrti penal Džordana Mikija. Odbranila se Zvezda. Hrabar prodor i poeni Davidovca. Miki fauliran, 2/2. Loš napad Zvezde se završio pokušajem Mitrovića. 79:71.

KK Crvena zvezda, KK Virtus Bolonja, Evroliga, Tornike Šengelija, Džoel Bolomboj

1. minut - Krenula je poslednja četvrina na večerašnjoj utakmici. Sjajan prodor i poeni Belinelija. Nije pogodio Nedović za tri sad. 74:67.

20:03h

III ČETVRTINA (26:23)

10. minut - Danston faulira Nedovića, Nemanja 2/2. Odbranila se Zvezda, pa faul u napado večeras užasnog Gedraitisa. Novi promašaj Mikija, koji potom faulira Teodosića. On pogađa oba penala. Bolomboj lupa blokadu Abasu. Mitrović fauliran, tajm-aut Virtus. Mitrović 1/2. Odbranila se Zvezda, a onda trojku pogađa Nedović, 11:0 serija Zvezde za 72:61. Šengelija fauliran, 2/2. Novi poeni Nedovića, sjajna asistencija Mitrovića. Šengelija jedini igra na drugoj strani i pogađa. Nije pogodio trojku Teodosić. Rampu dobija od Hange Šengelija. Zvezda vodi 74:65 posle 30 minuta košarke.

KK Crvena zvezda, KK Virtus Bolonja, Adam Hanga, Alesandro Pajola, Evroliga

7. minut - Faul u napadu Šengelije. Novi promašaji Zvezde, propuštena je dobra šansa. Lundberg na liniji penala, 2/2. Novi promašaj Gedraitisa, a potom dobija i tehničku zbog prigovora. Belineli pogađa penal. Nije potom pogodio Belineli sa osam metara. Važna trojka Teodosića. 64:61.

KK Crvena zvezda, KK Virtus Bolonja, Tornike Šengelija, Adam Hanga, Majk Tobi

5. minut - Sada trojka i Lundberga. Tobi neprecizan za tri. Još jedna trojka Lundberga. Novi poeni Nedovića, ima ih 15 do sada. Loš pas Pajole, pa dva promašaja Zvezde za tri. Teška trojka Šengelije, tajm-aut Sferopulos. Čudan napad Zvezde koji se završava bez koša. 61:58.

3. minut - Maestralno kucanje Bolomboja posle dodavanja Hange. Uspešan čelendž Sferopulosa, lopta za Zvezdu. Sjajan potez i koš Nedovića, raste prednost Zvezde, sada je +10. Greši Toko Šengelija. Užasan potez Hange i izgubljena lopta. Lundberg fauliran, 2/2. Nedović uzvraća istom merom. Šengeljia iz drugog pokušaja ubacuje trojku. Nedović vraća na drugoj strani. 59:49.

1. minut - Počelo je drugo poluvreme u "Areni". Laki poeni za Davidovca. Lep napad Virtusa i poeni Belinelija. 50:44.

19:22h

II ČETVRTINA (27:19)

10. minut - Trojka Gedraitisa, prvi poeni na utakmici. Šengelija precizan za dva. Loš pokušaj Tobija za tri, pa kucanje Šengelije u kontra napadu. Novi tajm-aut Sferopulosa. Belineli šalje Gedraitisa na liniju penala, Litvanac 2/2. Nije pogodio Šengelija, a onda magičan alej-up i zakucavanje Bolomboja posle dodavanje Hange. Novi tajm-aut, ovog puta ga traži Luka Banki. Težak promašaj Belinelija, pa užasan pas Hange. Koraci Šengelije. Abas krade loptu Davidovcu, a Bolomboj šalje Pajolu na liniju penala. Italijan 2/2. Tobi se namestio i pogodio trojku, a onda Teodosić krade loptu i ubacuje novu trojku. Zvezda vodi rezultatom 48:42 na kraju prvog poluvremena.

7. minut - Nije pogodio Gedraitis za novo vođstvo Zvezde. TV tajm-aut. Ilić krade loptu Šengeliji, pa poeni Tobija posle dodavanja Gedraitisa. Tajm-aut Luka Banki, Zvezda vodi 33:32. Treći faul Ilića, Šengelija 2/2. Težak pogodak Davidovca za dva. Šengelija precizan posle skoka u napadu. Tajm-aut Janis Sferopulos. 35:36.

Džavonte Smart u prodoru
Džavonte Smart u prodorufoto: FOTO: Tamara Trajković

5. minut - Lepo se snašao i pogodio preko Majka Tobija Abas. Loš napad Zvezde i promašena trojka Hange. Greši Miki. Luka Mitrović je fauliran, imaće dva slobodna bacanja, 2/2. Lundberg pravi grešku. Tobi se snašao i pogodio posle promašaja Hange. 31:32.

3. minut - Pogađa uz faul Nedović, ali nije pogodio dodatni penal. Očajna odbrana Nedovića i trojka Riharda Lomaša. Sjajan prodor i prvi poeni Lundberga. Teodosić 2/2 sa penala posle faula Mikija. Nije pogodio Lundberg. Loš pas Teodosića. 27:30.

Tornike Šengelija i Dalibor Ilić u duelu
Tornike Šengelija i Dalibor Ilić u duelufoto: FOTO: Tamara Trajković

1. minut - Loše dodavanje Nedovića, Abas ne uspeva da ubaci trojku. Sjajna asistencija Teodosića i novi poeni Mitrovića. Sjajan alej-up Ifea Lundberka i Mikija. 23:25.

18:58h

I ČETVRTINA (21:23)

10. minut - Loš pokušaj Džavontea Smarta. Miki neprecizan ovog puta. Novi promašaj Davidovca. Nije to kaznio Šengelija. Greška Zvezde. Loš napad Virtusa, pa kucanje Bolomboja. Akile Polonara neprecizan za tri, a potom prvi poeni Luke Mitrovića u kontri. Trojka Alesandra Pajole, a potom nova greška Zvezde. Sada trojka i Avudua Abasa. Lep potez i pogodak Bolomboja posle pasa Mitrovića. Odbranila se Zvezda, a potom Stefan Lazarević nije pogodio sa preko pola terena. Virtus posle deset minuta igre vodi rezultatom 23:21.

Dejan Davidovac, Marko Belineli, KK Crvena zvezda, KK Virtus Bolonja, Evroliga

7. minut - TV tajm-aut. Zicer promašuje Davidovac. Novi laki poeni pored Ilića Šengelije. Nije pogodio trojku Davidovac. Džordan Miki se lepo pozicionirao i ubacio loptu u koš pored Davidovca. 17:19.

5. minut - Trojka Davidovca, Zvezda vodi po prvi put (9:7). Krade loptu Hanga, a potom je gubi. Kažnjava to novom trojkom Belineli. Trojka Dalibora Ilića sada. Šengelija lako poentira uz faul Ilića, dodatni penal ubacuje Gruzin. Hanga ubacuje trojku sa osam metara. 15:13.

3. minut - Sjajan napad Virtusa i kucanje Brajanta Danstona posle druge asistencije Tornikea Šengelije. Dalibor Ilić poentira posle promašaja Dejana Davidovca. Težak promašaj Dobrića za tri, pa poeni Nemanje Nedovića u kontri. Šengelija nije pogodio trojku, ali onda greši Adam Hanga. Laki poeni u kontri Dobrića. Novi poeni Nedovića. 6:7.

Janis Sferopulos pre meča sa Virtusom
Janis Sferopulos pre meča sa Virtusomfoto: FOTO: Tamara Trajković

1. minut - Počeo je meč u "Štark areni". Marko Belineli je ostao sam i postigao trojku. Adam Hanga ima dva penala posle faula Ognjena Dobrića, 0/2, a potom koraci Džoela Bolomboja posle skoka u napadu. 0:3.

18:47h

Košarkaši Crvene zvezde iza sebe imaju šest uzastopnih poraza u Evroligi, a taj negativni niz pokušaće da prekinuo u meču sa Virtusom iz Bolonje.

Crveno-beli nakon prošlog kola nemaju ni teoretske šanse da se plasiraju u plej-in, dok se italijanski velikan bori za direktan plasman u plej-of.

U prvom meču ova dva tima, Virtus je u Bolonji slavio rezultatom 85:79.