LEJKERSI VODILI +20, ALI NEDOVOLJNO PROTIV TRIPL-DABL JOKIĆA! Mari uz zvuk sirene za delirijum (VIDEO/FOTO)
Nikola Jokić na utakmici Denver Nagetsa i Los Anđeles Lejkersa, Foto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

PLEJ-OF NBA LIGE

"Jezeraši" imali prednost 47 minuta, aktuelni branilac titule izjednačio je na 75 sekundi do kraja i posle pobedio

Objavljeno: 07:56h
Veljko Petrović

Nestravan preokret Denver Nagetsa protiv Los Anđeles Lejkersa u Bol areni u Koloradu za 2:0 u plej-of seriji NBA lige.

"Jezeraši" su vodili 20 razlike, tačnije 47 minuta, aktuelni branilac titule izjednačio je na 75 sekundi do kraja i posle pobedio 101:99!

Poslednji napad dobio je domaćin, a do kraja je ostalo 12 sekundi. Heroj je bio Džamal Mari koji je pogodio uz zvuk sirene.

Gosti su se oslonili na neverovatan šut za tri poena, a vlasnici prstena su se trudili da koliko-toliko iskontrolišu skok.

Na početku meča Dianđelo Rasel nanizao je tri trojke i prednost tima iz "grada anđela" se uvećala dok je deonica odmicala i stigla je do dvocifrene.

Dianđelo Rasel šutira preko Džamala Marija
Dianđelo Rasel šutira preko Džamala Marijafoto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

Tada je na scenu stupio Nikola Jokić i vezao je čak osam poena i vratio Denver u egal, a već posle prve četvrtine imao je po 10 poena i skokova.

Mari je nastavio da promašuje, isto se desilo i Majklu Porteru Džunioru, a Rasel je imao pet ot pet za tri poena, ali je malo stao.

Džamal Mari na utakmici Denver Nagetsa i Los Anđeles Lejkersa
Džamal Mari na utakmici Denver Nagetsa i Los Anđeles Lejkersafoto: MATTHEW STOCKMAN / Getty images / Profimedia

Ipak, tada ga je odmenio Entoni Dejvis za prednost od 15 razlike, a posle trojke Ostina Rivsa bilo je maksimalnih plus 20.

Ali onda je usledio pakleni period za Lejkerse jer pet minuta nisu dali koš, a Nikola Jokić je to iskoristio i pomogao da se razlika smanji na 10 poena.

Entoni Dejvis šutira preko Nikole Jokića
Entoni Dejvis šutira preko Nikole Jokićafoto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

Izabranici Majka Melouna nastavili su da tope minus, a usledila su dve vezana koša Marija za samo dva poena prednosti u korist Lebrona Džejmsa i saigrača.

Onda je popularni Kralj dao dve trojke, ali je Jokić imao odgovor na samo četiri minuta do kraja bilo je isto toliko prednosti za tim Darvina Hema.

Duel Nikole Jokića i Entonija Dejvisa na utakmici Denver Nagetsa i Los Anđeles Lejkersa
Duel Nikole Jokića i Entonija Dejvisa na utakmici Denver Nagetsa i Los Anđeles Lejkersafoto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

Džamal Mari je na 30 sekundi do kraja prvo dao dvojku za 99:99, a onda je usledio potez za delirijum i slavlje navijača u Bol areni.

U redovima Denvera najefikasniji bio je Nikola Jokić sa 27 poena, 20 skokova i 10 asistencija za 41 minut na parketu.

Majkl Porter Džunior dodao je 22, Džamal Mari 20, Aron Gordon 14, a Kristijan Braun 10 poena.

Na drugoj strani Entoni Dejvis 32 poena i 11 skokova, Lebron Džejms 26 poena i 12 asistencija, a Dianđelo Rasel 23.

Naredna utakmica igra se u noći između četvrtka i petka od četiri ujutru po srpskom vremenu u Los Anđelesu.