MZT uništio Mutin crno-beli debi u ABA ligi! Partizan vodio skoro ceo meč, ali je na kraju poklekao! (VIDEO)

ABA LIGA, 1. KOLO

Košarkaši Partizana doživeli su poraz u prvom kolu ABA lige od ekipe MZT rezultatom 92:89.

Iako su vodili tokom druge i treće četvrtine, Partizan nije najbolje ušao u poslednju četvrtinu, i MZT je to iskoristio i novu sezonu započeo pobedom.

POČELA JE ABA LIGA! FMP prokockao 13 poena prednosti protiv Cedevite! (FOTO) VIDEO)

Imali su napad za izjednačenje ali je Čakarević promašio otvoren šut za 3 poena, i tu je utakmica praktično bila gotova. Na kraju je Stojanovski pogodio oba slobodna bacanja i doneo trijumf svom timu.

Najefikasniji na meču bio je Stojanovski sa 23, zatim Trajkovski sa 20 poena, a pratili su ga još Garsija sa 18 i Jansen sa 14.

U Partizanu najviše poena postigao je Veličković 16, dok su po 12 imali Andrić i Vilijams-Gos.

U sledećem kolu MZT gostuje FMP-u, dok Partizan takođe gostuje Mornaru

Nova, promenjena, drugačija i nikad zvučnija ABA liga! Sve što vas zanima o njoj na jednom mestu, transferi, sastavi... (FOTO)

Sva dešavanja pre, tokom i posle meča možete da pratite uz naš dobro poznati lajv-blog.

30' - Kraj treće četvrtine. Partizan vodi 67:63. MZT se značajno primakao krajem treće deonice, i zasigurno nas očekuje vrlo neizvesna četvrta četvrtina.

21:00 - Počelo je drugo poluvreme utakmice MZT - Partizan

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - Partizan posle dve četvrtine ima prednost od 48:42. Najefikasniji igrač meča za sada je Novica Veličković sa 12 poena, dok je u ekipi MZT najviše pogodaka postigao Stojanovski, 11.

Partizan je tokom cele druge četvrtine kontrolisao igru, u jednom trenutku otišao i na +11.

10' - Gotova je prva četvrtina, sjajnih i efikasnih 10 minuta. Ekipa Partizana je uspela da se digne iz početne krize i povede, ali na mali odmor sa prednošću odlazi MZT. 26:25

2' - Meč je na kratko bio prekinut zbog ubačenog topovskog udara na parket u Skoplju.

20:00 - Utakmica između MZT-a i Partizana je upravo počela. U hali se nalazi nekoliko stotina navijača crno-belih.