Dončić uništio Fenerbahče, moćni Žalgiris samleo i Olimpijakos, briljantni Nedović!  (VIDEO)
Luka dončić na meču Bamberg Real Madrid, Foto: EPA/Timm Schamberger

evroliga, 15. kolo

Dončić uništio Fenerbahče, moćni Žalgiris samleo i Olimpijakos, briljantni Nedović! (VIDEO)

Kakvo veče u najelitnijem evropskom takmičenju

Košarkaši Real Madrida savladali su posle drame Fenerbahče u gostima rezultatom 79:77 na otvaranju 15. kola Evrolige.

Zvezdo, sada napadaj! Otvorila se prilika da crveno-beli dovedu pojačanje iz snova! (VIDEO)

Heroj meča bio je Luka Dončić koji je u poslednjem minutu meča pogodio četiri bacanja, a iznudio je i tehničku grešku Jana Veselog koji ga je grubo faulirao.

Bredli Vonamejker imao je dve prilike u poslednjim trenucima da barem izbori produžetak, ali nije uspeo.

Dončić je sa 20 poena, 10 asistencija i 8 skokova predvodio Real, dok su Felipe Rejes i Trej Tompkins postigli po 13. U ekipi Fenera istakao se Vonamejker sa 20 poena, dok je Điđi Datome postigao 12.

Marko Gudurić je postigao samo dva poena za 13 minuta na parketu, uz asistenciju i skok.

A Žalgiris je nastavio da melje redom i ponovo istakao svoju kandidaturu za plasman na F4!

Litvanskog velikana do pobede nad Olimpijakosom od 74:68 vodili su Kevin Pangos i Arturas Milaknis sa po 14 poena, a Vasa Micić dodao je 11 uz tri asistencije.

Kod crveno-belih najefikasniji bio je Janis Papapetru sa 13 poena.

Nikola Milutinov nije igrao.

Unikaha je napravila podvig i savladala je Makabi u Tel Avivu sa 89:78.

Najefikasniji okd pobednika bio je Namanja Nedović koji je postigao 20 poena, a pratili su ga Rej Mekalum i Georgi Šermadini sa po 15 poena.

Noris Kol je sa 16 poena bio najbolji strelac Makabija.

U poslednjem meču dana Valensija je kao domaćin bila bolja od Panatinaikosa rezultatom 67:63.

Sjajan meč u domaćem sastvu odigrao je Erik Grin koji je ubacio 21 poen, a pomogao mu je Tibor Plajs sa 13.

Kod gostiju učinak vredan pomena imao je samo Met Lodžeski koji je postigao 17 koševa.

EVROLIGA - 15. KOLO

Četvrtak

Fenerbahče - Real Madrid 77:79 Žalgiris - Olimpijakos 74:68 Makabi T.A. - Unikaha 78:89 Valensija - Panatinaikos 67:63