ČAIR NE PAMTI OVAKVU DRAMU! Borac poklekao tek posle produžetka, Zvezda je u polufinalu! (FOTO) (VIDEO)
Branko Lazić, Crvena zvezda - Borac, Kup Radivoja Koraća, Foto: Saša Pavlić Koky, Fonet

1/4 FINALE KUPA KORAĆA

Sva dešavanja pre, za vreme i posle meča, mogli ste da pratite uz naš dobro poznati lajv-blog

Objavljeno: 22:11h

Košarkaši Crvene zvezde slavili su sa 85:79 u četvrfinalu Kupa Radivoja Koraća protiv Borca iz Čačka, ali tek posle produžetka!

U narednoj rundi izabranici Dušana Alimpijevića igraće protiv FMP-a (subota 17 časova) koji je ranije danas slavio protiv Metalca sa 101:68.

Borac je pokazao karakter i sjajno parirao favoritu sa Malog Kalemegdana tokom celog meča. U prvoj četvrtini, pre svega zahvaljujući iskusnom Marinoviću, Borac je pokazao da se neće predati, pa se na prvu pauzu otišlo pri rezultatu 15:14 za Zvezdu. I u drugoj četvrtini su Čačani pružali snažan otpor, čak i poveli u 14. minutu – 20:19. Ipak, crveno-beli su dodali gas i u 18. minutu poveli 32:24, a na poluvremenu je bilo 36:30. I u nastavku se situacija na terenu nije promenila. Čačani su se dobro držali, u 25. minutu prišli na 41:39, ali su crveno-beli odbili napade i povećali na 46:39. Borac se u finišu treće četvrtine ponovo približio – 48:46, pa se ušlo u neizvesnu završnicu. Posle trojke Stojadinovića, Čačani su u 31. minutu poveli sa 49:48. Omić je odmah odgovorio, Pešaković i Balaban uzvratili za prednost Borca – 55:51 (34. minut). Čačani su nastavili sa sjajnom igrom, Đoković je pogađao trojke, dok je ekipa trenera Alimpijevića delovala potpuno rastrojeno.

Dušan Alimpijević
Dušan Alimpijevićfoto: Fonet/Aleksandar Barda

Tri minuta i 20 sekundi pre kraja Borac je imao velikih 68:60. Zvezda nije iskoristila nekoliko napada, a nadu da će se sprečiti prvorazredno iznenađenje crveno-belima je trojkom vratio Ročesti za 65:68.

Todorović je pogodio trojku za 71;67 za Borac 45 sekundi pre kraja. Istom merom je uzvratio Dangubić, koji je u sledećem napadu uhvatio loptu i bio fauliran. Pogodio je jedno slobodno bacanje i izjednačio na 71:71 deset sekundi pre poslednje sirene. Čačani su imali poslednji napad za pobedu, Davidovac je faulirao Prlju, koji je promašio dva penala. Ročesti je promašio šut za plasman u polufinale i usledio je produžetak. Izjednačeno je bilo i u prvom delu dodatnog vremena, ali je Feldin pogodio trojku za prednost 78:73 na 2:47 pre kraja. Crveno-beli su bili sigurniji i iskusniji u završnici, pogađali su Ročesti i Feldin, pa je Zvezda na kraju, posle velike muke, slavila protiv hrabrog Borca i plasirala se u polufinale.

KRAJ UTAKMICE! ZVEZDA IDE U POLUFINALE! 85:79!

85:79 - Feldin pogađa i sledi promašaj Dimića, izgleda da je ovo kraj!

83:79 - Još 60 sekundi do kraja!

80:77 - Zvezda je malo "povezala konce" i povela, ali Borac ne odustaje! Kakva borba u Čairu!

PRODUŽETAK!!!

71:71 - I DRUGI PUT PROMAŠUJE, IDEMO U PRODUŽETAK!

71:71 - Promašuje PRLJA!

71:71 Davidovac pravi faul, Prlja ima dva bacanja, ovo nije bio deo taktike Zvezde!!!! SEDAM SEKUNDI DO KRAJA!

71:71 - Dangubić polovičan! Tajm-aut pa infarkt završnica!

70:71 - Dangubič ima dva bacanja na 10 sekundi do kraja!

70:71 - Po trojka na obe strane, 34 sekunde do kraja!

67:68 - MINUT DO KRAJA! DRAMA TRAJE!

56:58 - DRAMA U NIŠU, ZVEZDINA POBEDA JE POD ZNAKOM PITANJA, HRABRI BORAC IGRA KAO DA JE POSLEDNJI PUT, OSTALO JE JOŠ PET MINUTA DO KRAJA!

48:46 - KRAJ TREĆE ČETVRTINE, ULAZIMO U ZAVRŠNICU!

43:39 - Bjelica pogađa, a došli smo do polovine trećeg dela.

Uskoro počinje treća četvrtina...

36:30 - KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Zvezda igra solidno, a hrabri Borac ne odustaje. Svaka čast autsajderu u ovih 20 minuta.

25:22 - Došli smo do polovine druge deonice, a Borac se i dalje ne da!

15:14 - KRAJ PRVE ČETVRTINE! ZVEZDA IMA MINIMALNU PREDNOST POSLE UVODNIH 10 MINUTA!

Prvi napad za Zvezdu!

19:30 - POČINJEMO! Najnovija informacija: FMP je prvi polufinalista, jer je pobedio Metalac sa 101:68!

19:20 - Ostalo je još nešto manje od 10 minuta do početka...

19:00 - Poslednji duel Zvezde i Borca završio se na sledeći način:

BONUS VIDEO: Delije prozivaju Ruse na ruskom jeziku