NOVO MESTO, STARA PRIČA: Krka iznenadila i Budućnost kod kuće!
KK Budućnost, Foto: ABA Liga/Budućnost VOLI

ABA liga, 15. kolo

U poslednjem napadu lopta je išla na Glena Kouzija, a on je pogodio trojku za pobedu

Objavljeno: 23:00h

Košarkaši Budućnosti poraženi su na gostovanju Krki rezultatom 73:72 u 15. kolu ABA lige.

Krka je, posle skalpa Crvenoj zvezdi, skinula jedan i Budučnosti u Novom mestu.

Tokom meča viđena je velika rezultatska klackalica. Obe ekipe vodile su po nekoliko puta u poslednjoj četvrtini. Podgoričani su promašili dva slobodna bacanja (2/4, Kobs i Martin) u poslednjem minutu, ali na 14 sekundi do kraja poveli sa 72:70.

U poslednjem napadu lopta je išla na Glena Kouzija, a on je pogodio trojku za pobedu. Budućnosti je ostala jedna sekunda, a šut je promašio Danilo Nikolić.

Najbolji kod pobednika bio je Kouzi sa 21 poenom i pet asistencija, a pratio ga je Marko Jošilo sa 14 poena i pet skokova. Na drugoj strani Džastin Kobs je imao 17, a Šon Kilpetrik 16 poena, Hasan Martin je zabeležio dabl-dabl od 11 poena i deset uhvaćenih lopti.

ABA liga, 15. kolo:

Petak:

Cibona - Zadar 89:60

Subota:

Krka - Budućnost 73:72 Partizan - Cedevita Olimpija 96:95 Mornar - Primorska 99:84