ZADAR RAZMONTIRAN U PIONIRU: Gosti igrali samo 14 minuta, nova pobeda Partizana!
Partizan - Zadar, Foto: Starsport©

aba liga, 17. kolo

Objavljeno: 21:56h

Košarkaši Partizana razneli su Zadar u Pioniru sa 87:60!

Gosti iz Hrvatske su se držali 14 minuta, a zatim je domaći tim dao gas i povećavao prednost kako je meč odmicao.

Ono čime trener Andrea Trinkijeri mora da bude zadovoljan je pristup utakmici.

Italijan uvek insistira na maksimalnoj energiju u odbrani i to je dobio. I u trenucima kada je njegova ekipa imala prednost i od preko 20 poena, defanziva je odrađena na maksimalnom nivou.

Problem je bio svakako slab procenat šuta za tri poena, ali to se nije osetilo na rezultatu.

Sa druge strane jedini raspoložen je bio Fundić, ali nije mogao sam.

Trinkijeri je takođe pravilno raspodelio minutažu što je još jedan plus posle ove pobede.

Najefikasniji kod crno-belih bili su Mekadu i Jaramaz sa po 13 poena, dok je poen manje ubacio Trifunović.

Pomenuti Fundić je postigao 19.

PARTIZAN: Volden 5, Zagorac, Pejdž 6, Gordić 5, Mekadu 13, Jaramaz 13, Veličković 10, Birčević 9, Janković 6, Tomas, Trifunović 12, Mozli 8

ZADAR: Uljarević, Alen 4, Ivanov 8, Ahmed 5, Palokaj, Vuković 13, Junaković, Mavra 7, Fundić 19, Planinić, Keler 2

Sva dešavanja pre, tokom i posle meča po četvrtinama pratili ste na Espreso.co.rs!

IV ČETVRTINA 87:60

Nekoliko divnih poteza u Pioniru! Trifunović je postigao jedan lep "fejd avej", Mouzli zakucao pa podigao halu na noge, a usledilo je i skandiranje "Birča, Birča" posle jedne trojke našeg reprezentativca.

Zadar je uspeo da pogodi svoju prvu i jedinu trojku u ovoj deonici.

Reklo bi se, još jedna rutinska pobeda crno-belih koji su na vrhu ABA lige.

Poeni pravilno raspoređeni kao i uvek. Mekadu i Jaramaz po 13, Trifunović 12, Novica 10... Sa druge strane je u finišu sam igrao Fundić i na kraju ubacio 19 koševa.

III ČETVRTINA 61:44

Ovo je nešto na čemu insistira Andrea Trinkijeri. Imao je Partizan ogromnu prednost, ali igrači su se borili i igrali jaku odbranu kao da je prekoputa Virtus!

Sa takvim stavom i energijom problemi su nemogući. Igra u napadu, tačnije timske akcije su takođe za pohvalu. Crno-beli na 63 poena imaju skoro 20 asistencija, ali šut za tri je loš - 6:25.

Mekadu pokazuje da je pravo pojačanje i sa 3 koševa je najefikasniji.

II ČETVRTINA 43:26

E, ovo je sad prava priča! Dao je gas Partizan i razmontirao rivala. Već sada je prednost ogromna i nema sumnje da ovde neće biti previše uzbuđenja.

Zaigrali su Trinkijerijevi momci sa pravom energijom, a Italijan je opet fino rapodelio minutažu pa tako samo Rašon Tomas nije ulazio na parket.

Mekadu je najefikasniji sa 10 poena, a sa po osam ga prate Veličković i Jaramaz.

I ČETVRTINA 12:13

Bizarna četvrtina je iza nas... Dovoljno je da kažemo da je rezultat posle četiri minuta bio 2:1 za goste?!

Tvrde odbrane i užasni procenti šuta su obeležili prvu deonicu - crno-beli gađaju za tri kataklizmičnih 0-10!

Navijači se svakom košu raduju kao da je postignut gol i nadamo se malo atraktivnijem duelu u nastavku.

Zadar za sada pokazuje da ima ambiciju da ugrozi velikog favorita...