Madridske rane zalečene u Valjevu: Mekel vodio Zvezdu do pobede protiv Metalca! (FOTO) (VIDEO)

aba liga 7. kolo

Košarkaši Crvene zvezde pobedili Metalac rezultatom 68:62*Branko Lazić isključen u poslednjoj četvrtini, Majstorović brojao do 28
Objavljeno: 22:58h

Košarkaši Crvene zvezde stigli su petog trijumfa u ABA ligi. Crveno-beli su u okviru sedmog kola slavili protiv Metalca na teškom gostovanju u Valjevu rezultatom 68:62. Izabranici Dejana Radonjića ponovo nisu pružili naročito dobro partiju, ali su boljom zrelijom igrom u trećoj deonici uspeli da slome otpor Valjevaca i sačuvaju prednost do kraja utakmice.

Treba napomenuti i da je Zvezda poslednjih osam minuta utakmice odigrala bez kapitena Branka Lazića, koji je zaradio isključenje nakon druge tehničke greške, kao i da je u poslednjim sekundama meča priliku dobilo novo pojačanje Zvezde, Kvinsi Miler.

Gaj Mekel koji je postigao 15 poena, Marko Simonović je ubacio 11, a Stefan Jović i Majk Cirbes poen manje.
Đorđe Majstorović sa 28 poena, ali nije imao adekvatnu podršku saigrača.
a nakon toga večiti derbi sa Partizanom u ponedeljak.
u subotu uveče očekuje težak ispit protiv Budućnosti u Podgorici. ABA liga 7. kolo: Petak: 60:64
Subota: 63:67 69:70 75:58
Nedelja: 69:68 81:88 Ponedeljak: