Novi besplatan čas odbojke srpskih asova, još samo dva koraka do plasmana na EP!

bravo, momci!

Odličan nastup podmlađene selekcije

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije ostvarila je treću maksimalnu pobedu na turniru E grupe II runde kvalifikacija za XIX SP 2018. u Zagrebu.

Srbija je u 3. kolu, savladala Švajcarsku sa 3:0, po setovima 25:15, 25:18 i 25:18, posle 69 minuta igre.

Utakmicu u Domu odbojke „Bojan Stranić“ posmatralo je 220 gledalaca, a sudili su Igor Šimpl iz Slovačke i Siniša Ovuka iz Bosne i Hercegovine.

Izabranici Nikole Grbića rutinski su savladali Švajcarsku sa 3:0 i samo još dva trijumfa ih dele od plasmana na Svetsko prvenstvo. Preostali rivali su Norveška (subota) i Hrvatska (nedelja).

Od početka meča seniori Srbije su zaigrali angažovano i motivisano, pa je prednost rasla kako je set odmicao. Na kraju je bilo 25:15 za Srbiju.

U drugom setu, posle dobrog početka, Švajcarska je uzvratila i uspela i da povede (8:7), ali je Srbija stigla do prednosti od 12:9. Švajcarci su izjednačili na 14:14, a Srbija zatim povela sa 18:15, pa 20:17. Serijom 5:0, Srbija je drugi set završila sa 25:18.

Srbija je na startu trećeg seta povela sa 5:1, a potom, kao u prvom setu, povećavala prednost. U završnici je bilo 19:10, pa 21:12, da bi Srbija set rešila u svoju korist sa 25:18, a meč sa 3:0.