SRBI SLABI U SPUSTU: Vukićević  na 41. Stevović na 51. mestu! Svindal najstariji olimpijski šampion ikada! (FOTO)
Marko Vukićević i Marko Stevović na takmičenju u spustu, Foto: EPA/Christian Bruna/Reuters

Nije išlo dobro

SRBI SLABI U SPUSTU: Vukićević na 41. Stevović na 51. mestu! Svindal najstariji olimpijski šampion ikada! (FOTO)

Šveđanin je sa 35. godina osvojio zlatnu medalju u alpskom skijanju

Marko Vukićević je zauzeo 41. mesto u spustu, Marko Stevović trku je završio na 51. mestu, dok je zlatnu medalju u toj disciplini na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu osvojio Norvežanin Aksel Lund Svindal.

Vukićević je zauzeo 41. mesto rezultatom 1:45,36 minuta i bio je za 5,11 sekundi sporiji od Svindala. Stevović je kao 51. prošao kroz cilj zaostatkom od 9,25 sekundi za pobednikom.

Marko Vukićević na stazi
Marko Vukićević na stazifoto: Fonetap

- Današnji spust je bio malo drugačiji od treninga. Svi takmičari prebacuju u višu brzinu pa je psihički teže voziti trku nego trening. Zadovoljan sam što sam napao stazu u gornjem delu, ali kako je staza išla, manje sam napadao i nisam ubrzavao. Probaću sutra to da popravim u superveleslalomu, da sve bude kako treba i da napadam celu stazu - rekao je Vukićević, preneo je Olimpijski komitet Srbije.

Marko Stevović na stazi
Marko Stevović na stazifoto: Reuters

Svindal je pobedio rezultatom 1:40,25 minuta i kao 35-godišnjak postao najstariji osvajač zlatne olimpijske medalje u alpskom skijanju.

Aksel Lund Svindal je najstariji osvajač zlatne olimpijske medalje u alpskom skijanjufoto: Reuters

Srebrnu medalju osvojio je njegov sunarodnik Kjetil Jansrud sa zaostatkom od 0,12 sekundi, a Švajcarac Beat Fojc osvojio je bronzu sa zaostatkom od 0,18 sekundi za pobednikom.

BONUS VIDEO: Pobunjena frakcija vređa Jug