DOBAR REZULTAT! Emir Bekrić u polufinalu Evropskog prvenstva!

BRAVO

Naravno, radi se o 400 metara sa preponama

Objavljeno: 18:52h

Srpski atletičar Emir Bekrić plasirao se danas u polufinale trke na 400 metara s preponama na Evropskom prvenstvu.

Bekrić je stazu prešao za 50,46 sekundi, što mu je najbolji rezultat sezone.

On je prošao na osnovu vremena, pošto je završio kao treći u svojoj kvalifikacionoj grupi.

Plasman u finale ostvarili su po dva najbrža iz četiri kvalifikacione grupe, kao i pet atletičara na osnovu vremena.

Polufinalne trke na 400 metara s preponama održaće se u utorak uveče.

Srpski atletičar Strahinja Jovančević nije se plasirao u finale discipline skok u dalj na Evropskom prvenstvu.

Jovančević je skočio 7,69 metra, što je bilo nedovoljno. On je završio na 14. mestu, a plasiralo se 12 takmičara. Finale mu je izmaklo za dva centimetra.

Norma za prolaz u finale bila je osam metara, a to su preskočila samo dva takmičara, dok su se ostali plasirali na osnovu rezultata. Finale discipline skok u dalj za muškarce na kontinentalnom šampionatu u Berlinu održaće se u sredu.

BONUS VIDEO: Delije i Invalidi zajedno pevaju za Krajinu na dan obeležavanja Oluje