Nije imao snage: Stjepanović šesti na 100 metara slobodnim stilom!

U napetom finišu

Stjepanović je u finalu isplivao deonicu za 48,72, što je za deset stotinki sporije od kvalifikacija
Objavljeno: 20:16h

Srpski plivač Velimir Stjepanović zauzeo je šesto mesto u finalu trke na 100 metara slobodnim stilom na Evropskom prvenstvu u Londonu. Stjepanović nastavio pohod ka novoj medalji drugim najboljim vremenom na EP! Stjepanović je u finalu isplivao deonicu za 48,72, što je za deset stotinki sporije od kvalifikacija. Srebro za najboljeg srpskog plivača: Velja Stjepanović vicešampion Evrope! (FOTO) Stjepanović je trku isplivao za 48 sekundi i 72 stotinke, što je bilo za skoro sekund sporije vreme od pobednika Luke Dota iz Italije. Drugo mesto zauzeo je Sebastijan Feršuren iz Holandije (48.32), dok je treći Francuz Klemen Minjon (48.36). Nešto ranije, srpski plivač Ivan Lenđer nije uspeo da se plasira u finale Evropskog prvenstva u Londonu u trci na 100 metara delfin. Veliki uspeh Velje Stjepanovića i napad na novu medalju! Lenđer je u polufinalu zauzeo ukupno 12. mesto vremenom od 52 sekunde i 96 stotinki. (A.V.)