NEBESKI LETAČ JE UZEO SVOJU KRUNU NAZAD: Kamil Stoh osvojio Četiri skakaonice po treći put u karijeri!

nadleteo je sve

Poljak je briljirao i na poslednjoj stanici novogodišnje turneje

Objavljeno: 19:35h

Kamil Štoh osvojio je novogodišnju turneju "Četiri skakonice" u ski skokovima nakon što je zabeležio pobedu na poslednjoj stanici turneje, u austrijskom Bišofshofenu.

Poljak je u ukupnom plasmanu turneje osvojio 1.110,6 bodova, a pobedu u Bišoshofenu je ostvario skokovima od 139 i 140 metara. Njemu je ovo treći put da osvoji turneju, pošto je slavio i 2017. i 2018. godine.

Kamil Štoh, Kamil Stoh

Na drugom mestu u generalnom plasmanu turneje nalazi se Karl Gajger sa 1062,5 bodova. On je na današnjem takmičenju bio treći sa skokovima od 138 i 133,5 metara, dok je drugoplasirani bio Marius Lindvik, uz skokove od 137 i 140,5 metara.

Poslednje mesto na pobedničkom postolju turneje zauzeo je prošlogodišnji pobednik, David Kubacki sa 1057,8 bodova, 0,4 više od četvrtoplasiranog i vodećeg u Svetskom kupu Halvora Egnera Granerunda.

Takmičenje u okviru Svetskog kupa nastavlja se u subotu, kada su na programu skokovi u nemačkom Titize-Nojštatu.