STJEPANOVIĆ OSMI U EVROPI! Silađi bez finala, na kraju 12. na 50m prsno
Čaba Silađi u Budimpešti, Foto: EPA/Laszlo Beliczaj

ep u plivanju

Velimir Stjepanović je imao još slabije vreme nego u polufinalu, kada je, takođe kao osmi, ugrabio poslednje mesto u finalu. Ostao je daleko od ličnog rekorda koji je ciljao

Srpski plivač Velimir Stjepanović osvojio je osmo mesto u finalu trke na 200 slobodno na Evropskom prvenstvu u Budimpešti.

Stjepanović je ovu deonicu isplivao u vremenu 1:47,66 i imao je slabije vreme nego u polufinalu. Šampion Evrope u ovoj disciplini postao je Rus Martin Maljutin sa rekordom prvenstava 1:44,79.

Velimir Stjepanović

Srebrnu medalju osvojio je Britanac Dankan Skot (1:45,19), a bronzana medalja pripala je njegovom sunarodniku Tomasu Dinu (1:45,34).

Čaba Silađi nije uspeo da se plasira u finale discipline 50 metara prsno. Srpski reprezentativac je do cilja stigao za 27,34 sekunde, što je bilo dovoljno za 12. mesto.

Bio je za sedam stotinki sporiji nego u kvalifikacijama. Srpski plivač je pre ovog takmičenja tri puta uzastopno učestvovao u finalu Evropskog prvenstva na 50 metara prsno.