NOVAK JE TO: Đoković RAZBIO Norija i doneo Srbiji polufinale Dejvis kupa!

Objavljeno: 22:50h
Završeno
22:34h

Novak Đoković doneo je Srbiji plasman u polufinale Dejvis kupa u Malagi.

Posle pobede Miomira Kecmanovića nad Džekom Drejperom rezultatom 2:0 (7:6, 7:6), Đoković je savladao Kamerona Norija rezultatom 2:0 (6:4, 6:4) i tako Srbiji doneo nedostižnu prednost od 2:0.

Naši momci će u polufinalu igrati protiv Italije, koja je posle drame i dubl meča pobedila Holandiju sa ukupnim rezultatom 2:1.

Što se tiče meča između Đokovića i Norija, drame je bilo samo u prva četiri gema posle kojih je bilo 2:2.

Novak u petom gemu stiže do prve brejk šanse koju odmah i koristi i dovodi sebe u prednost od 3:2.

Do kraja prvog seta Đoković je rutinski osvajao gemove na svoj servis i lako osvojio ovaj set rezultatom 6:4, a na njegovom kraju je u svom stilu utišao bezobraznu britansku publiku.

Novak je dominacjiu nastavio u drugom setu, kada je u prvom gemu sa nulom oduzeo servis nemoćnom Noriju.

Srbin je nastavio da bude siguran prilikom svog servisa, a potom je u petom gemu propustio pet brejk šansi da i u potpunosti slomi otpor rivala. Nori je uspeo da se izvuče i smanji na 3:2.

Do kraja meča novih brejkova nije bilo, Britanac je uspeo malo da zapreti, ali je najviše uspevao da osvoji dva poena na Novakov servis.

Đoković je pri rezultatu 5:4 servirao za meč i osvojio gem sa nulom i odveo Srbiju u novo polufinale Dejvis kupa.

Izmena: 22:50h
21:46h

II SET

Kraj meča i pobeda Novaka Đokovića rezultatom 2:0, Srbija je u polufinalu Dejvis kupa!

5:4 - Nori ostaje u meču, osvaja još jedan servis gem.

5:3 - Đoković bez problema osvaja novi gem i stiže na gem od pobede.

4:3 - Nori se bori i ne odustaje. Britanac bez većih problema osvaja sedmi gem drugog seta, nada mu i dalje živi.

4:2 - Prvi put je Nori uspeo da pripreti. Stigao je Britanac do 30:30, ali je to sve bilo od njega.

3:2 - Najduži gem na meču, pet brejk lopti je spasao Nori i na kraju uspeo da osvoji ovaj gem i ostane u meču.

3:1 - Nema problema za Novaka kada servira. Ponovo rivalu nije dao niti jedan poen.

Novak Đoković
Novak Đokovićfoto: Joaquin Corchero / Zuma Press / Profimedia

2:1 - Kameron Nori bez muke osvaja svoj prvi gem u ovom setu, ali je zaostatak za Noletom i dalje ogroman.

2:0 - Još jedan lagan gem za Novaka. Đoković hita ka pobedi, a Srbija ka polufinalu!

1:0 - Novak dominira, sa nulom pravi brejk na startu drugog seta.

Novak Đokovićfoto: Andrea Rosito/IPA Sport/ipa-agency.net / Shutterstock Editorial / Profimedia

Kameron Nori i u ovom setu je taj koji prvi servira.

20:53h

I SET (6:4)

6:4 - Fantastični Novak osvaja prvi set i utišava bezobraznu britansku publiku.

5:4 - Nori dobrim servisima opstaje u setu, ali Novak u narednom gemu servira za vođstvo od 1:0.

5:3 - Još jedan lagan gem za Novaka Đokovića.

4:3 - Dugačak gem u kojem je Nori nekako uspeo da se spase. Novak je propustio tri vezane brejk šanse, potom još jednu, pa je Nori uspeo da ostane u setu.

4:2 - Laganica, novi rutinski gem za Novaka koji se približava osvajanju prvog seta.

Novak Đokovićfoto: JORGE GUERRERO / AFP / Profimedia

3:2 - Novak pravi brejk. Sjajan gem za Novaka, odigrao je fantastičan poen i iskoristio prvu brejk šansu.

2:2 - Novak Britancu uzvraća istom merom, i dalje bez brejka i brejk šansi u meču.

1:2 - Lak gem za Norija, Novak nije imao šansi ni za šta ovog puta.

1:1 - Sa nulom osvaja Novak gem. Poslednji poen osvojio je nakon što je odservirao tri neca, a potom iz četvrtog puta as.

0:1 - Prvi gem u meču uzima britanski teniser. Imao je Novak 30:30, ali Nori osvaja dva poena u nizu i stiže do uvodnog i početnog vođstva.

Kameron Nori servira prvi, meč je počeo!

20:47h

Sada je na redu susret Novaka Đokovića i Kamerona Norija.

Ukoliko Nole opravda ulogu favorita, Srbija ide pravo u polufinale na megdan Italiji.

Biće ovo njihov četvrti međusobni duel, a Nole ima tri trijumfa u tri do sada odigrana susreta.

20:29h

Miomir Kecmanović doneo je prednost Srbiji u četvrtfinalu Dejvis kupa protiv Velike Britanije.

On je posle velike borbe rezultatom 2:0 (7:6, 7:6) savladao Džeka Drejpera.

Srbija sada vodi rezultatom 1:0 i ukoliko Novak Đoković opravda ulogu favorita protiv Kamerona Norija naš tim će u polufinale na megdan Italiji.

Miomir Kecmanović i Džek Drejper
Miomir Kecmanović i Džek Drejperfoto: LLUIS GENE / AFP / Profimedia

Kecmanović je na iznenađenje mnogih bio odabran da nastupi u ovom meču i apsolutno je opravdao poverenje selektora Viktora Troickog.

Miomir je odigrao fantastičan meč protiv veoma raspoloženog Drejpera i sasvim zasluženo je stigao do ogromne pobede.

Na meču nismo videli niti jedan brejk, ali je Kecmanović u dva taj-brejka, poput Novaka Đokovića, bio smiren i koncentrisan. Osvojio ih je u oba navrata.

U prvom nije bilo nikakvih problema, a u drugom je imao veliku prednost koju je ispustio, ali je i pored toga uspeo da ga osvoji.

Nije iskoristio prvu, jeste drugu meč loptu i doneo ogromnu prednost Srbiji.

19:32h

II SET (7:6)

MIOMIR KECMANOVIĆ DOBIJA I DRUGI TAJ-BREJK. Njie iskoristio prvu set loptu, ali jeste drugu, Srbija je povela rezultatom 1:0 protiv Velike Britanije

6:6 - Idemo u novi taj-brejk, lak gem za Kecmanovića.

5:6 - Drejper nastavlja istim tempom, još gem je ostao do taj-brejka.

5:5 - Kecmanović sa nulom osvaja ovaj gem. Nema kraja ovoj drami.

4:5 - Ponovo je mogao Miomir bolje, osvojio je dva poena, ali je ponovo uspeo da se spasi Drejper.

4:4 - Nastavlja se drama, Kecmanović izjednačava rezultat još jednom u ovom setu.

3:4 - Ponovo je pretio uzalud Miomir, i ponovo se Drejper spasao.

3:3 - Lagan gem za Kecmanovića, ponovo je nerešeno u drugom setu.

2:3 - Imao je 0:30 Kecmanović, ali Drejper uspeva da osvoji četiri naredna poena i osvoji novi gem u ovom meču.

2:2 - Pretio je Drejper, ali više od toga mu nije pošlo za rukom. Kecmanović poravnava rezultat.

1:2 - Osvojio je dva poena Srbin, ali više od toga u ovom gemu nije mogao, Drejper ponovo stiže do blage prednosti.

1:1 - Uzvraća istom merom Kecmanović, nema brejka na startu drugog seta.

Miomir Kecmanović
Miomir Kecmanovićfoto: Andrea Rosito/IPA Sport / ipa-ag / PA Images / Profimedia

0:1 - Lak gem za Drejpera na startu drugog seta, Britanci po prvi put u prednosti na ovom meču.

Prvi na servisu na početku drugog seta je Džek Drejper.

18:25h

I SET (7:6)

Miomir Kecmanović OSVAJA prvi set. Sjajan taj-brejk odigrao je Kecmanović, lako ga je osvojio rezultatom 7:2 i stigao do osvajanja prvog seta rezultatom 7:6. Sad se lakše diše.

6:6 - Lagan gem za Drejpera, igra se taj-brejk.

6:5 - Namučio se malo Miomir, Drejper je pretio, ali neokrznut iz njega izlazi Kecmanović.

Miomir Kecmanovićfoto: LLUIS GENE / AFP / Profimedia

5:5 - Velika šteta. Dve set lopte propustio je Kecmanović. Ponovo se izvukao Drejper.

5:4 - Sjajan i lak gem za Miomira, bez izgubljenog poena!

4:4 - Velika šteta, stigao je do dve vezane brejk lopte Kecmanović, ali se Drejper spasao sa dva dobra servisa. Usledilo je nekoliko đuseva, ali na kraju je Britanac uspeo da osvoji ovaj gem i ostane u prvom setu.

Džek Drejper
Džek Drejperfoto: Andrea Rosito/IPA Sport / ipa-ag / PA Images / Profimedia

4:3 - Bilo je problema, vodio je Drejper 15:30, imao je šansu da stigne do dve brejk šanse, ali se Kecmanović na fantastičan način izvukao. Osvojio je tri poena u nizu, poslednji asem, i tako ponovo poveo u prvom setu.

3:3 - Drejper siguran, ponovo stiže do izjednačenja, iako je izgubio prvi poen u gemu.

3:2 - Nastavio je Miomir sa dobrim servisima, još jednom rivalu nije dao ni najmanju šansu.

Dejvis kup reprezentacija Srbije
Dejvis kup reprezentacija Srbijefoto: EPA/JORGE ZAPATA

2:2 - Nije bilo glatko kao u prvom, ali i ovaj gem bez većih problema pripada Drejperu.

2:1 - Još jedan rutinski gem za Kecmanovića. Teniseri sjajno serviraju na početku susreta.

1:1 - Drejper osvaja gem bez izgubljenog poena.

1:0 - Siguran početak meča. izgubio je prvi poen, ali je Kecmanović naredna četiri osvojio i upisao uvodni gem.

Počeo je meč, prvi na servisu je Miomir Kecmanović.

18:15h

Miomir Kecmanović i Džek Drejper uskoro izlaze na teren. Biće ovo njihov drugi međusobni duel, a prvi put su se susreli ove godine na turniru u Lionu, Britanac je slavio rezultatom 2:0 (6:4, 7:5) u osmini finala.

Izmena: 18:25h
17:11h

Dejvis kup reprezentacija Srbije protiv Velike Britanije igra za plasman u polufinale Dejvis kupa u Malagi.

Prvi na teren izaći će Miomir Kecmanović i Džek Drejper, a potom je zakazan duel Novaka Đokovića i Kamerona Norija.

Ukoliko posle dva singla bude nerešen rezultata, pobednika duela odlučiće dubl.

Izmena: 18:20h