ALKARAS POBEDIO NOVAKA U RIJADU! Španac bolji od Đokovića posle tri seta (VIDEO)
Novak đoković i Karlos Alkaras, Foto: Ella Ling / Shutterstock Editorial / Profimedia

EGZIBICIONI MEČ

Prelomni trenutak dogodio se kod 4:4 i 30:30 kada je Srbin skraćenu forhend dijagonalu poslao u aut. Zatim je u narednom poenu pogodio mrežu

Objavljeno: 19:49h

Novak Đoković poražen je od Karlosa Alkarasa sa 2:1 u setovima, odnosno 6:4, 4:6 i 4:6 u okviru egzibije u Rijadu.

U prvom setu, Španac je poveo sa 2:0, ali je Srbin izjednačio na 2:2, a ključni trenutak dogodio se u sedmom gemu.

Tada je Karlos imao 40:0 na Novakov servis, ali je Đoković odbranio svoj gem i novim brejkom je došao do 6:4.

U drugom setu ponovo je Alkaras imao 2:0, Nole je kasnio taj jedan brejk i videli smo isti rezultat na kraju - 6:4.

Tek u trećem setu, Beograđanin je uspeo prvi put da obezbedi prvi servis gem, ali je momak iz Mursije odgovorio brejkom za 2:1.

Novak se vratio u susret brejkom za 3:3, a kod 4:4 i 30:30 je skraćenu forhend dijagonalu poslao u aut. Zatim je u narednom poenu pogodio mrežu.

Karlos "poklon" nije ispustio i novim brejkom je slavio u prestonici Saudijske Arabije.