KAKVA ŠTETA: Ovakav poraz BAŠ boli, Lajović bez polufinala!
Dušan Lajović, Foto: Juan Carlos Lucas/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

rio de žaneiro

Propustio je veliku priliku

Objavljeno: 22:52h

Srpski teniser Dušan Lajović eliminisan je u četvrtfinalu ATP turnira u Rio de Žaneiru.

On je u borbi za plasman u polufinale poražen od četvrog nosioca Fransiska Serundola rezultatom 2:1 (3:6, 6:4, 6:4).

Ovo je bio njihov drugi međusobni meč i prva pobeda Argentinca, a duel je trajao 144 minuta.

Fransisko Serundolo
Fransisko Serundolofoto: Wang Tiancong / Xinhua News / Profimedia

Serundolo će u borbi za finale igrati protiv boljeg iz duela između Tijaga Monteira i Sebastijana Baeza.

Lajović je sjajno otvorio meč i već u prvom gemu je napravio brejk. U narednom je spasao brejk šansu rivala, a potom nije bilo većih problema za Srbina.

Duci je u devetom gemu još jednom oduzeo servis rivalu i osvojio prvi set rezultatom 6:3.

Drugi set je počeo kao prvi, samo što je Serundolo ovog ptua napravio brejk. Imao je u drugom i četvrtom gemu Lajović šanse da vrati brejk, ali nije uspeo. Argentinac se izvukao i uspeo da privede set kraju i na kraju ga osvoji rezultatom 6:4.

Lajović je u drugom gemu odlučujućeg seta propustio čak četiri brejk prilika. Kazna je stigla već u narednom gemu kada mu je Serundolo uzeo servis.

Nije odustajao Duci, ali nije koristio svoje šanse. U šestom i osmom gemu propustio je po dve brejk prilike i tu je bio kraj. Serundolo je u desetom gemu sa nulom osvojio svoj servis gem i rezultatom 6:4 osvojio treći set i plasirao se u polufinale.