SENZACIJA U PARIZU: Tinejdžerka iz Letonije osvojila Rolan Garos! (FOTO)

svaka čast!

Mlada Letonka uspela je da napravi istorijski uspeh osvojivši prestižni turnir u Parizu

Objavljeno: 17:33h

Jelena Ostapenko trijumfovala je na Rolan Garosu pošto je u finalu u tri seta pobedila Simonu Halep 4:6, 6:4, 6:3.

Dvadesetogodišnja Letonka do ovog turnira nije imala nijedan osvojen turnir, a danas se naslovila gren slem šampionkom.

Nesigurno su počele obe teniserke pa su brejkovi pljuštali na obe strane, igrao se egal do rezultata 5:4 kada je Halepova uspela da privede set kraju, a pomogla joj je Ostapenko sa nekoliko uzastopnih grešaka. Slavila je Rumunka u prvom setu sa 6:4.

Halepova je na krilima osvojenog prvog seta odlučno ušla u drugi, gde je povela sa u tom trenutku se činilo nedostižnih 3:0, ali od tog trenutka mlada Letonka preuzima sve u svoje ruke, okreće meč u svoju korist i izjednačuje na 1:1.

Ponovo je četvrta igračica sveta bolje stratovala u odlučujućem setu, napravila brejk, ali pri rezultatu 3:1 za Rumunku, Ostapensko se budi i osvaja neverovatnih 5 gemova i stiže do istorijskog uspeha, ne samo prvog osvojenog turnira, već gren slema.

BONUS VIDEO: Zvezdan Terzić na početku priprema Crvene zvezde