icon-arrowicon-closeicon-commentsicon-galleryicon-nexticon-previcon-searchicon-totopsoc-commentsoc-fbsoc-gplussoc-inssoc-mailsoc-rsssoc-twittersoc-vibersoc-wupsoc-yt

kultura

Prava poslastica u Muzeju kinoteke: Besplatne projekcije britanskih filmova

Podeli:

Filmska revija pod nazivom "Britanski film" prikazaće od 20. do 29. oktobra u Muzeju kinoteke, u Kosovskoj 11, čak 24 igrana ostvarenja jedne od najznačajnijih svetskih kinematografija, a ulaz na projekcije je besplatan.

foto: Promo
foto: Promo

Ciklus će biti nastavljen u novembru i decembru, u okviru obeležavanja 180 godina diplomatskih odnosa Ujedinjenog Kraljevstva i Republike Srbije.

Oktobarski deo revije, po izboru urednika filmskog programa Kinoteke Marjana Vujovića, koncipiran je hronološki, a vrlo raznovrstan sadržaj obuhvata poznate i nagrađivane naslove, dela slavnih autora, ali i blokbastere od 20-ih godina prošlog do početka ovog veka.

Reviju otvara Ucena Alfreda Hičkoka iz 1929. godine. Slede klasici Henri V Lorensa Olivijea, Oliver Tvist Dejvida Lina, Treći čovek Kerola Rida...

Tu su i Gangsterska petorka Aleksandra Mekkendrika, Goldfinger Gaja Hamiltona, Porodični život Kena Louča, Demoni Kena Rasela, Mrtvi Džona Hjustona, potom Četiri venčanja i sahrana Majka Njuela, Tajne i laži Majka Lija, Trejnspoting Denija Bojla i drugi zaključno sa hitom Hari Poter i kamen mudrosti (2001) Krisa Kolumbusa.

Revija Britanski film prikazuje se u sali u Kosovskoj ulici od 20. do 24. i zatim od 27. do 29. oktobra.

 

Petak, 20.10.

17:00 UCENA (VB, 1929)
Blackmail
ul: Eni Ondra (Anny Ondra), Džon Longden (John Longden)
r: Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

19:00 PRIVATNI ŽIVOT HENRIJA VIII (VB, 1933)
The Private Life of Henry VIII
ul: Čarls Lafton (Charles Laughton), Robert Donat (Robert Donat)
r: Aleksander Korda (Alexander Korda)

21:00 ČOVEK KOJI JE PREVIŠE ZNAO (VB, 1934)
The Man Who Knew Too Much
ul: Lesli Benks (Leslie Banks), Edna Best (Edna Best)
r: Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

Subota, 21.10.

17:00 HENRI V (VB, 1944)
Henry V
ul: Lorens Olivije (Laurence Olivier), Rene Ašerson (Renée Asherson)
r: Lorens Olivije (Laurence Olivier)

19:00 OLIVER TVIST (VB, 1948)
Oliver Twist
ul: Alek Ginis (Alec Guinness), Robert Njuton (Robert Newton)
r: Dejvid Lin (David Lean)

21:00 TREĆI ČOVEK (VB, 1949)
The Third Man
ul: Džozef Koten (Joseph Cotten), Orson Vels (Orson Welles)
r: Karol Rid (Carol Reed)

Nedelja, 22.10.

16:30 GANGSTERSKA PETORKA (VB, 1955)
The Ladykillers
ul: Alek Ginis (Alec Guinness), Sesil Parker (Cecil Parker)
r: Aleksander Mekendrik (Alexander Mackendrick)

18:30 MOST NA RECI KVAJ (VB/SAD, 1957)
The Bridge on the River Kwai
ul: Alek Ginis (Alec Guinness), Vilijem Holden (William Holden)
r: Dejvid Lin (David Lean)

21:00 PUT U VISOKO DRUŠTVO (VB, 1958)
Room at the Top
ul: Lorens Harvi (Laurence Harvey), Simon Sinjore (Simone Signoret)
r: Džek Klejton (Jack Clayton)

Ponedeljak, 23.10.

16:30 SPORTSKI ŽIVOT (VB, 1963)
This Sporting Life
ul: Ričard Haris (Richard Harris), Rejčel Roberts (Rachel Roberts)
r: Lindsi Anderson (Lindsay Anderson)

19:00 GOLDFINGER (VB, 1964)
Goldfinger
ul: Šon Koneri (Sean Connery), Onor Blekmen (Honor Blackman)
r: Gaj Hamilton (Guy Hamilton)

21:00 ZIMA JEDNOG LAVA (VB, 1968)
The Lion in Winter
ul: Piter O'Tul (Peter O'Toole), Ketrin Hepbern (Katharine Hepburn)
r: Entoni Harvi (Anthony Harvey)

Utorak, 24.10.

17:00 PORODIČNI ŽIVOT (VB, 1971)
Family Life
ul: Sendi Retklif (Sandy Ratcliff), Bil Din (Bill Dean)
r: Ken Louč (Ken Loach)

19:00 DEMONI (VB, 1971)
The Devils
ul: Vanesa Redgrejv (Vanessa Redgrave), Oliver Rid (Oliver Reed)
r: Ken Rasel (Ken Russell)

21:00 TESA (VB/FR, 1979)
Tess
ul: Nastasija Kinski (Nastassja Kinski), Piter Firt (Peter Firth)
r: Roman Polanski (Roman Polanski)

Petak, 27.10.

17:00 MRTVI (VB, 1987)
The Dead
ul: Anđelika Hjuston (Anjelica Huston), Donal Meken (Donal McCann)
r: Džon Hjuston (John Huston)

19:00 SOBA SA POGLEDOM (VB, 1985)
A Room with a View
ul: Megi Smit (Maggie Smith), Helena Bonam Karter (Helena Bonham Carter)
r: Džejms Ajvori (James Ivory)

21:00 RIBA ZVANA VANDA (VB, 1988)
A Fish Called Wanda
ul: Džon Kliz (John Cleese), Džejmi Li Kertis (Jamie Lee Curtis)
r: Čarls Krajton (Charles Crichton)

Subota, 28.10.

17:00 ČETIRI VENČANjA I SAHRANA (VB, 1994)
Four Weddings and a Funeral
ul: Hju Grant (Hugh Grant), Endi Mekdauel (Andie MacDowell)
r: Majk Njuel (Mike Newell)

19:00 TREJNSPOTING (VB, 1996)
Trainspotting
ul: Juan Mekgregor (Ewan McGregor), Džoni Li Miler (Jonny Lee Miller)
r: Deni Bojl (Danny Boyle)

21:00 TAJNE I LAŽI (VB, 1996)
Secrets & Lies
ul: Timoti Spal (Timothy Spall), Brenda Bletin (Brenda Blethyn)
r: Majk Li (Mike Leigh)

Nedelja, 29.10.

17:00 SNEČ (VB, 2000)
Snatch
ul: Džejson Stejtam (Jason Statham), Bred Pit (Brad Pitt)
r: Gaj Riči (Guy Ritchie)

19:00 KRALjEV GOVOR (VB, 2010)
The King's Speech
ul: Kolin Firt (Colin Firth), Džefri Raš (Geoffrey Rush)
r: Tom Hoper (Tom Hooper)

21:00 HARI POTER I KAMEN MUDROSTI (VB, 2001)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
ul: Danijel Redklif (Daniel Radcliffe), Ričard Haris (Richard Harris)
r: Kris Kolumbus (Chris Columbus)

Pratite Glossy na VIBERU:
http://chats.viber.com/storyserbia
Inicijalizacija u toku...