icon-arrowicon-closeicon-commentsicon-galleryicon-nexticon-previcon-searchicon-totopsoc-commentsoc-fbsoc-gplussoc-inssoc-mailsoc-rsssoc-twittersoc-vibersoc-wupsoc-yt

uskoro

Najbolji filmovi sa FEST-a u jednom danu

Podeli:

Čak 116 premijernih naslova našlo se na ovogodišnjem FEST-u, a za one koji tokom deset festivalskih dana nisu uspeli da pogledaju sve što su želeli, tu je postFESTum 5. marta u Sava centru, Domu omladine, DKC-u, Fontani, Kinoteci i CZK "Vlada Divljan"

foto: promo
foto: promo

Sava Centar

 

16:30 film "Lice" poljske rediteljke Malgoržate Šumovske, koja je na nedavno završenom Berlinalu osvojila Srebrnog medveda - veliku nagradu žirija.

19:00 film " Fantomska nit" u režiji Pol Tomas Andersona.                     

22:00  poslednji film čuvenog Romana Polanskog, "Prema istinitoj priči".

 

Dom omladine 

 

17:30 film Pola Mekgijana, "Filske zvezde ne umiru u Liverpulu", sa Anet Bening i Džejmi Belom u glavnim ulogama koje su im donele nominacije za nagradu BAFTA.

20:00 film "Niotkuda" Fatiha Akina, koji je osvojio Zlatni globus i nagradu za najbolju glumicu u Kanu

22:30 film "Životinje" reditelja Grega Zglinskog, prikazanog u FEST-ovom Glavnom takmičarskom programu.

 

Dvorana kulturnog centra

 

17:00 film Paola Đenovezea, "Pravo mesto"

19:30 novi film kultne rediteljke Kler Deni, "Neka svetlost uđe" sa Žilijet Binoš i Žerarom Depardjeom u glavnim ulogama.

22:00 dobitnik Zlatne palme, film "Skver" Rubena Estlunda.

 

Fontana

 

15:00 novi film Mišela Azanavisijusa, "Siloviti" , koje prikazuje jedan deo života čuvenog Žan Lik Godara,

17:00 film "Dvostruki ljubavnik" Fransoa Ozona

19:00 film "Dovlatov" u režiji Alekseja Germana, dobitnik Srebrnog medveda za izuzetan umetnički doprinos na ovogodišnjem Berlinalu,   

21:00 film "Oblik vode" Giljerma del Tora.

 

Jugoslovenska kinoteka (Uzun Mirkova)

 

17:00  film Luke Gvadanjina "Skrivena ljubav''

19:30h film ''Eva" Benoa Žakoa, prikazan u glavnom takmičarskom programu ovogodišnjeg Berlinala,

22:00 film "Tri bilborda ispred Ebinga u Misuriju" Martina Mekdone, koji je otvorio ovgodišnji FEST.

 

Muzej  jugoslovenske kinoteke (Kosovska)

 

16:00  dokumentarni film "Priča o Keriju Grantu"

18:30  film  "Jupiterov mesec" mađarskog reditelja Kornela Mundruca,

21:00  film  "Tragom kostiju " poljske rediteljke Agnješke Holand.

 

CZK Vlada Divljan

 

12:00  animirani film za decu, "Neverovatna priča džinovske kruške"

14:30 komedija "Zaboravi na Nika" rediteljke Margaret fon Trota.

17:00  film "Leto 1993" španske rediteljke Karle Simon

19:30 "Pravo mesto" Paola Đenovezea

22:00  italijanski film braće Taviani "Lična stvar"

 

 

 

 

Pratite Glossy na VIBERU:
http://chats.viber.com/storyserbia
Inicijalizacija u toku...