icon-arrowicon-closeicon-commentsicon-galleryicon-nexticon-previcon-searchicon-totopsoc-commentsoc-fbsoc-gplussoc-inssoc-mailsoc-rsssoc-twittersoc-vibersoc-wupsoc-yt

24 kompozicije

LJUTA BORBA ZA SRPSKOG PREDSTAVNIKA NA PESMI EVROVIZIJE: Ovo su takmičari i kompozicije na BEOVIZIJI 2020. godine!

Podeli:

Radio-televizija Srbije saopštava da su izabrane 24 kompozicije koje će krajem februara učestvovati na festivalu Beovizija 2020, od kojih će pobednička predstavljati Srbiju na Pesmi Evrovizije 2020.

foto: Sonja Spasić
foto: Sonja Spasić

Konkurs za "Pesmu Evrovizije 2020" završen je 9. decembra, a 23. decembra otvorene su sve pošiljke koje su stigle na adresu Radio-televizije Srbije. Na konkurs se prijavilo 90 učesnika, a selekciona komisija koju su činili muzički urednici RTS preslušala je sve pristigle numere.

 

Radovi izabrani na konkursu su:

 

1. Igor Simić - Ples za rastanak muzika: Daniel Kajmakoski, Matej Đajkovski, Vladimir Danilović tekst: Vladimir Danilović

 

2. Sanja Bogosavljević - Ne puštam muzika: Sanja Bogosavljević tekst: Kristina Kovač

 

3. Rocher etno bend - Samo ti umeš to muzika: Rastko Aksentijević tekst: Rastko Aksentijević

 

4. Neda Ukraden - Bomba muzika: Dušan Bačić, Dejan Nikolić tekst: Dušan Bačić

 

5. Marko Marković - Kolači muzika: Vladimir Graić, Marko Marković tekst: Nemanja Filipović, Leontina Vukomanović

 

6. EJO - Trag muzika: Stevan Milijanović tekst: Stevan Milijanović

 

7. Karizma - Ona me zna muzika: Dušan Janićijević, Dejan Jelisavčić tekst: Dejan Jelisavčić

 

8. Andrija Jo - Uvek muzika: Jimmy Jansson, Palle Hammarlund tekst: Laurel Barker

 

9. Naiva - Baš baš muzika: Žika Zana tekst: Jelena Zana

 

10. Bojana Mašković - Kao muzika muzika: Goran Kovačić tekst: Bojana Mašković

 

11. Ivana Jordan - Vila muzika: Ivana Jordan tekst: Ivana Jordan

 

12. Bane Mojićević - Svet sa Prokletija muzika: Mirko Šenkovski Geronimo tekst: Mirko Šenkovski Geronimo

 

13. Ivan Kurtić ft. Geapsy Train - Sabajle muzika: Nikola Burovac tekst: Miloš Roganović

 

14. Hurricane - Hasta la Vista muzika: Nemanja Antonić tekst: Sanja Vučić

 

15. Milan Bujaković ft. Olivera Popović - Niti muzika: Petar Pupić tekst: Petar Pupić, Milan Bjelica, Luka Racić

 

16. Nenad Ćeranić - Veruj u sebe muzika: Alek Aleksov, Nenad Ćeranić tekst: Alek Aleksov, Nenad Ćeranić

 

17. Bora Dugić i Balkubano - Svadba velika muzika: Nikola Burovac, Danijel Đurić tekst: Nikola Burovac, Danijel Đurić

 

18. Ana Milenković - Tajna muzika: Dušan Bačić tekst: Dušan Bačić

 

19. Srđan Lazić - Duša i telo muzika: Srđan Lazić tekst: Srđan Lazić, Dejan Ivanović

 

20. Lazar Živanović - Puklo je nebo muzika: Michael James Day tekst: Adis Eminić

 

21. Milica Mišić - Kiša muzika: Sashka Janx tekst: Sashka Janx

 

22. Thea Devy - Sudnji dan Muzika: Pele Loriano, Beth Morris, Dom Scott Tekst: Petar Spirić, Aleksandra Lazarević Spirić

 

23. Biljana Đurđević - Raj muzika: Tina Amvon tekst: Tina Amvon

 

 

24. Aleksa Vučković - Samo mi kaži muzika: Dimitrije Borčanin, Aleksa Vučković tekst: Dimitrije Borčanin, Aleksa Vučković

 

Izabrane kompozicije takmičiće se na festivalu Beovizija 2020, koji će biti održan krajem februara 2020, kroz dva polufinala i veliko finale. Da podsetimo, prema uslovima konkursa kompozicija ne sme da traje duže od tri (3) minuta, mora da bude izvedena na jezicima koji su u službenoj upotrebi u Republici Srbiji, a izvođači ne smeju da budu mlađi od 16 godina.

 

foto: Youtube/printscreen

Zemlje učesnice:

 

Albanija, Australija, Austrija, Azerbejdžan, Belgija, Belorusija, Bugarska, Češka, Danska, Estonija, Finska, Francuska, Grčka, Gruzija, Hrvatska, Irska, Island, Italija, Izrael, Jermenija, Kipar, Letonija, Litvanija, Malta, Moldavija, Nemačka, Nizozemska, Norveška, Poljska, Portugalija, Rumunija, Rusija, San Marino, Severna Makedonija, Slovenija, Srbija, Španija, Švajcarska, Švedska, Ujedinjeno Kraljevstvo i Ukrajina.

 

Zvanično je saopšteno i da će žrebanje za nastup u polufinalima biti održano 28. januara.

 

Žreb se inače sastoji iz dva dela. U prvom delu žreba članice "velike petorke" i domaćin saznaju u kom polufinalu glasaju i koje polufinale moraju da prenose. Zatim se vrši žreb polufinalista - koja zemlja učestvuje u kom polufinalu, iz šest tzv. šešira koji se sastavljaju na osnovu istorije glasanja.

 

 

Pratite Glossy na VIBERU:
http://chats.viber.com/storyserbia
Inicijalizacija u toku...