Sudijske odluke rešile derbi Sitija i Arsenala? Da postoji nagrada za asistenciju godine, osvojio bi je De Brujne! (VIDEO)

PREMIJER LIGA, 17. KOLO

"Tobdžije" su vodile od petog minuta, ali su ostatak meča tako katastrofalno odigrale, da drugog ishoda nije moglo da bude

Samo dva minuta je prošlo u nastavku, kada je David Silva asistirao Liroju Saneu za prvi pogodak u Premijeršipu.

Ponovljenim snimkom ustanovljeno je da je Siti došao do izjednačenja posle ofsajda koji linijski sudija nije video.

Kako je meč odmicao, tako je Arsenal sve lošije igrao, zbog čega je kažnjen u 71. minutu preko Rahima Sterlinga.

Kada bi se dodeljivala nagrada za asistenciju godine, osvojio bi je Kevin de Brujne, bez sumnje!

Ipak, i ovde bi prema fudbalskim pravilima trebalo da se svira ofsajd, jer je David Silva smetao Peteru Čehu pri neuspeloj odbrani Sterlingovog šuta.

Bilo kako bilo, "Tobdžije" opet oplakuju novu šansu za titulu, koju su kratko imali. Sada je Čelsi velikih devet bodova u plusu, ali kao što je poznato, Premijer liga je nepredvidiva do maksimuma.

Siti je prišao na "-7" aktuelnom lideru i sada je na drugom mestu, a da li će tamo ostati zavisi od ishoda liverpulskog derbija između Evertona i "Crvenih" u ponedeljak uveče.

Subota:

Kristal Palas - Čelsi 0:1

Midlzbro - Svonsi 3:0

Stouk - Lester 2:2

Sanderlend - Votford 1:0 Vest Hem - Hal 1:0 Vest Bromvič Albion - Mančester junajted 0:2

Nedelja: Bornmut - Sautempton 1:3

(Ake 6 - Bertran 14, Rodrigez 48, 85) Mančester Siti - Arsenal 2:1 (Sane 47, Sterling 71 - Volkot 5) Totenhem - Barnli 2:1