TADIĆEV SAIGRAČ RASPLAKAO CEO STADION: Golčinu is slobodnjaka posvetio tragično POGINULOM zemljaku! (VIDEO)
Mohamed Kudus sa porukom za pokojnog Acua, Foto: EPA/Maurice van Steen

dirljivo

Ajaks je ubedljivo savladao Spartu iz Roterdama (4:0) kao domaćin u okviru 21. kola holandske Eredivizije.

Sa dva gola i prelepom asistencijom, igrač utakmice je bio kapiten Dušan Tadić koji je stigao do 100 pogodaka u dresu slavnog kluba iz Amsterdama.

Ipak, najemotivniji trenutak na meču desio se u 84. minutu kada je Mohamed Kudus divno izvedenim slobodnjakom postavio konačan rezultat.

Naime, on je odmah potom otrčao u ugao, kleknuo i podigao ruke i glavu ka nebu, a ispod majice otkrio poruku za tračično nastradalog Kristijana Acua:

- Počivaj u miru, Acu.

Mohamed Kudus

Acuovo telo je pronađeno u petak ispod ruševina hotela u Hataju, nakon 11 dana potrage za fudbalerom iz Gane, nakon stravičnih zemljotresa koji su pogodili taj deo Turske.

Kristijan Acu je svoj poslednji gol i ujedno potez, na fudbalskom terenu, izveo tako što je takođe dao gol iz slobodnog udarca, levom nogom - i to za pobedu Hatajspora u 97. minutu.