MESIJEVA DRUGA MLADOST: Leo opet dao 2 komada, SLOBODNJAK je za divljenje! Inter prošao na penale posle 4:4 (VIDEO)
Lionel Mesi, Foto: USA TODAY Network / ddp USA / Profimedia

majstor je majstor

Dalas je vodio 4:2 do 80. minuta

Objavljeno: 07:33h

Lionel Mesi je prevodio Inter Majami do pobede i u četvrtom meču za klub sa Floride, a ovaj je bio ubedljivo najzanimljiviji i najefikasniji.

Inter je slavio na penale nakon što je odigrao 4:4 na gostovanju Dalasu u osmini finala severnoameričkog Liga kupa, a Argentinac je postigao dva gola.

Prvi, za vođstvo, dao je već u šestom minutu preciznim šutem sa ivice šesnaesterca na asistenciju Đordija Albe - kao u vremenu kad su obojica nosili dres Barselone.

Međutim, Dalas je preokrenuo na 3:1 da bi Kremaski smanjio, a opet je asistenciju upisao Alba. Autogol Roberta Tejlora u 68. minutu vratio je dva pogotka prednosti Dalasu, ali tim iz Majamija se nije predavao.

Prvo je Farfan autogolom smanjio na 4:3 u 80. minutu da bi Mesi u 85. fantastično izveo slobodnjak i izborio penale.

Već prvi je izveo upravo Leo, a precizni su bili i njegovi sagrači dok je Pomikal promašio jedan za domaćina pa je Inter slavio sa 5:3 u penalima.

Mesi tako na četiri meča za novi klub ima četiri pobede uz sedam postignutih golova i jednu asistenciju pa možemo reći da proživljava drugu mladost, bez obzira na snagu rivala, a ni većina saigrača nije elitna.