CRVENO-BELI DEMOLIRALI ZADAR: Zvezda UNIŠTILA Hrvate u "Štark areni"!
Rokas Gedraitis šutira preko Huana Dejvisa Džuniora, Foto: FOTO: ABA liga/Dragana Stjepanović

aba liga

Ubedljiv trijumf izabranika Janisa Sferopulosa

Objavljeno: 20:52h

Košarkaši Crvene zvezde deklasirali su Zadar rezultatom 93:54 u okviru 20. kola ABA lige.

Crveno-beli su uverljivo prvi sa 17 pobeda i tri neuspeha, dok je hrvatski tim peti sa 11 trijumfa i devet poraza.

Izabranici Janisa Sferopulosa igrali su bez Miloša Teodosića, Branka Lazića, Nikole Topića, kao i novopridošlog Treja Tompkinsa.

Ipak, i pored toga, Zadar je lako savladan.

Zvezda je posle samo nekoliko minuta stekla dvocifrenu prednost i već tad je biloo jasno u kojem smeru ide ovaj meč.

Crveno-beli su sjajno šutirali za tri poena, pa su posle 20 minuta igre pogodili devet trojki iz 16 pokušaja, dok je Zadar iz isto pokušaja ubacio samo dve.

Oslanjali su se uglavnom na Luku Božića, najverovatnije novog-starog MVP-a regionalnog šampionata, ali uzalud. Jedino je on bio dvocifren na velikoj pauzi.

Sferopulos je svim igračima dao priliku u prvom poluvremenu, Stefan Lazarević ubacio je čak sedam poena, pa je Zvezda na odmor otišla sa vođstvom od 53:22.

Uspeo je Zadar malo da se konsoliduje u trećem periodu, ali je i njega Zvezda rešila u svoju korist rezultatom 20:18.

Gosti su krajem trećeg perioda napravili seriju od 8:0, pa je posle 30 minuta igre domaćin vodio rezultatom 73:40.

Serija Zadra se nastavila i u nastavku, pa su Hrvati uspeli da smanje na 73:44. Ipak, Zvezda je ekspresno odgovorila i na kraju slavila sa 39 poena razlike.

Džavonte Smart bio je najbolji u Zvezdu sa 15 poena, Jago Dos Santos dodao je 13, Džoel Bolomboj 11, dok su dvocifreni bili još i Stefan Lazarević i Luka Mitrović sa po deset koševa.

U Zadru se istakao Luka Božić sa 16 poena, sedam skokova i četiri asistenciije, a pored njega dvocifren je bio još samo Lovro Mazalin sa 11 poena.